W Indiach stygmatyzują nieszczepionych ludzi symbolem śmierci

Opublikowano: 13.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1367

Policja na wiejskich obszarach Indii zmusiła niektórych obywateli, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, do noszenia insygniów z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, uniwersalnym symbolem zagrożenia. Wywołało to ogromne oburzenie w kraju, w którym już brakuje zastrzyków.

Urzędnicy okręgu Nivari w centrum Madhya Pradesh powiedzieli, że wprowadzili politykę zachęcającą do większej liczby szczepień. „Obserwując niski wskaźnik szczepień w naszym regionie, postanowiliśmy oddać hołd zaszczepionym osobom. Jednak wkrótce znaleźliśmy również dużą liczbę osób, które nie zostały zaszczepione” – powiedział Santosh Patel, policjant z jednostki z siedzibą w rejonie Pritvipur.

„Dlatego, aby dać im nauczkę i zachęcić do szczepień, złożyliśmy przysięgę, że zaszczepimy je jak najszybciej” – cytuje policyjną agencję Reuters. Zaszczepieni otrzymywali znak w kolorze indyjskiej flagi z napisem „Jestem patriotą”. Ci, którzy nie byli zaszczepieni, otrzymywali znak z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, który brzmi: „Nie zbliżaj się do mnie, nie jestem zaszczepiony. Proszę, trzymaj się ode mnie z daleka”.

Niektóre osoby zostały zauważone przez dziennikarzy z podobnymi naklejkami. Polityka wywołała oburzenie w Internecie, a użytkownicy mediów społecznościowych nazywali ją „obrazą” i „stygmatyzacją”.

Około 14% mieszkańców Madhya Pradesh otrzymało jedną szczepionkę na koronawirusa, a wskaźniki szczepień na obszarach wiejskich, takich jak Nivari, gdzie wszystko się dzieje, należą do najniższych w kraju. Indie, największy na świecie producent szczepionek, borykają się z problemami z dostawami po wyeksportowaniu dziesiątek milionów szczepionek, w tym darowizn do mniejszych krajów.

Indie to oczywiście bardzo specyficzny kraj, w którym człowieka można pobić kijami, a nawet rozszarpać na kawałki za „niewłaściwą wiarę”, ale trend wydaje się być znacznie szerszy niż Indie, a to dopiero początek, więc warto śledzić rozwój wydarzeń.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik

Ta szczepionka to mutagen sterylizujący na kilka pokoleń, Indie mają mieć największa redukcje populacji.