W Indiach zarażają pacjentów HIV transfuzjami krwi

Opublikowano: 03.06.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 706

National Aids Control Organisation (NACO), agenda indyjskiego Ministerstwa Zdrowia, poinformowała, że tylko w ciągu ostatnich 17 miesięcy wskutek transfuzji krwi w szpitalu co najmniej 2234 obywateli zaraziło się wirusem HIV.

NACO ujawniła te dane na wniosek aktywisty Chetana Kothariego.

Najwięcej pacjentów, bo aż 361, zostało zakażonych w stanie Uttar Pradesh. Na drugim i trzecim miejscu z, odpowiednio, 292 i 276 przypadkami uplasowały się stany Gudźarat i Maharasztra. Na 4. miejscu z 264 osobami znalazła się stolica Delhi.

“To oficjalne dane dostarczone przez rządową NACO. Sądzę, że prawdziwe statystyki są 2-, a nawet 3-krotnie większe” – przekonuje Kothari.

Prawo zobowiązuje szpitale do badania dawców i ich krwi m.in. pod kątem HIV, wirusa zapalenia wątroby typu B i C czy malarii, ale każdy test kosztuje 1200 rupii [18 dol.], a większość indyjskich szpitali nie ma wyspecjalizowanych laboratoriów. Nawet w wielkich miastach takich jak Mumbaj tylko 3 prywatne szpitale mają ośrodki badania zakażeń HIV.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: BBC.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 04.06.2016 06:17

    Czyżby chcieli rozwiązać palący problem przeludnienia?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.