W Hongkongu otworzą nowoczesne więzienie

Opublikowano: 05.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1322

Urząd ds. Zakładów Karnych w Hongkongu ogłosił, że wkrótce zorganizuje inteligentne więzienia, w których pilnowaniem więźniów będą zajmować się nie strażnicy, ale zautomatyzowane systemy.

Według „South China Morning Post” nowy wynalazek usprawni działanie i uczyni pracę więzienną bardziej „niezawodną”. Ponadto automatyzacja monitorowania więźniów zwiększy bezpieczeństwo samych strażników. Między innymi, Departament ds. Zakładów Karnych w Hongkongu twierdzi, że nowe więzienie będzie „obrączkować” wszystkich swoich podopiecznych trackerami kondycji, które będą przekazywać na bieżąco dane o miejscu pobytu więźniów i ich pulsie. Ponadto w celach planuje się zainstalować systemy monitoringu, które potrafią rozpoznać niestandardowe zachowanie więźniów — na przykład bójki lub próby wyrządzenia sobie krzywdy.

W połowie 2017 roku brytyjscy deweloperzy z firm Drone Defense i Eclipse Digital Solutions wprowadzili innowacyjne rozwiązanie, jakim było antydronowe ogrodzenie. Naukowcy musieli skonstruować barierę ze względu na zwiększoną liczbę przypadków przemytu narkotyków i telefonów komórkowych do więzienia Les Nicholls na wyspie Guernsey.

Podczas gdy światowi konstruktorzy próbują odgrodzić więźniów od rozwoju technologii, amerykańscy naukowcy troszczą się o to, aby przestępcy nie nudzili się spędzając czas w celi. Od kilku lat w Stanach Zjednoczonych z powodzeniem funkcjonuje specjalny tablet stworzony przez American Prison Data System. Gadżety mają dostęp do Internetu i umożliwiają wysyłanie wiadomości e-mail, ale ich zawartość jest monitorowana przez strażników. Korzystając z urządzenia, przestępcy mogą kupować filmy i muzykę, a także książki. Ważną rolę w urządzeniu odgrywają programy edukacyjne — na przykład do nauki języków obcych.

Niektóre technologie są obecne w pewnych rosyjskich koloniach i ośrodkach resocjalizacji. Telefony komórkowe i Internet są tutaj zabronione, ale szeroko rozpowszechnione są specjalne urządzenia umożliwiające więźniom płatną komunikację z bliskimi, a także sklep internetowy, za pośrednictwem którego można wybierać i płacić za zakupy dla siebie lub swoich bliskich.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Ciekawe, że obecnie społeczeństwo uważa, że karanie psychiczne człowieka jest humanitarne, a karanie fizyczne nie. Zamęczanie człowieka w więzieniu jest OK, a wymierzenie rózgą batów już nie. Przy czym przy tym pierwszym karę wymierza się nie tylko przestępcy, ale i jego rodzinie, na przykład niewinnym dzieciom, które wychowują się bez ojca, a czasem bez źródła utrzymania, a przy tym drugim, rodzic wraca do domu i tylko przez tydzień nie może siadać. Ale mamy humanitarne społeczeństwo…