W Hiszpanii będzie stosowane biopaliwo ze ścieków

Opublikowano: 24.03.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Dwie firmy z Hiszpanii połączyły siły, aby stworzyć ze ścieków biopaliwo. Aqualia SEAT rozpoczęło preacę nad projektem Life Metha-Morphosis, którego celem jest stworzenie biopaliwa, opartego na odpadach organicznych. Dzięki nowemu rozwiązaniu poziom emisji dwutlenku węgla w Hiszpanii ma zostać zmniejszony o ponad 80 %.

Projekt jest oparty na produkcji biometanu, stosunkowo nowego rodzaju biopaliwa, które jest używane do dostaw energii elektrycznej w domach, autobusach, ciężarówkach oraz statkach. Planuje się wykorzystanie bakterii niezbędnych do niszczenia odpadów stałych do procesu zwanego fermentacją beztlenową.

Do projektu opracowano specjalny bioreaktor membranowy, który oddziela gaz z odpadów stałych. Powstał także system, który usuwa azot z biogazu, oczyszcza go, a następnie zamienia w sprężony gaz ziemny, który jest używany w pojazdach.

Zgodnie z projektem, 10 tysięcy metrów sześciennych ścieków ma być przetwarzane w ciągu doby, co przełoży się na około 1000 metrów sześciennych biometanu. Taka ilość paliwa ma być wystarczająca dla odbycia 100 kilometrowej drogi przez 150 samochodów.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
niewolnik
Użytkownik
niewolnik

W Poznaniu jest stara oczyszczalnia ścieków w której już prawdopodobnie od 1948 roku produkuje się metan w zamkniętych komorach fermentacyjnych i pracuje nadal na własne potrzeby.
Wygląda na to, że na nowo odkrywamy świat.