W Hiszpanii będzie stosowane biopaliwo ze ścieków

Opublikowano: 24.03.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1030

Dwie firmy z Hiszpanii połączyły siły, aby stworzyć ze ścieków biopaliwo. Aqualia SEAT rozpoczęło preacę nad projektem Life Metha-Morphosis, którego celem jest stworzenie biopaliwa, opartego na odpadach organicznych. Dzięki nowemu rozwiązaniu poziom emisji dwutlenku węgla w Hiszpanii ma zostać zmniejszony o ponad 80 %.

Projekt jest oparty na produkcji biometanu, stosunkowo nowego rodzaju biopaliwa, które jest używane do dostaw energii elektrycznej w domach, autobusach, ciężarówkach oraz statkach. Planuje się wykorzystanie bakterii niezbędnych do niszczenia odpadów stałych do procesu zwanego fermentacją beztlenową.

Do projektu opracowano specjalny bioreaktor membranowy, który oddziela gaz z odpadów stałych. Powstał także system, który usuwa azot z biogazu, oczyszcza go, a następnie zamienia w sprężony gaz ziemny, który jest używany w pojazdach.

Zgodnie z projektem, 10 tysięcy metrów sześciennych ścieków ma być przetwarzane w ciągu doby, co przełoży się na około 1000 metrów sześciennych biometanu. Taka ilość paliwa ma być wystarczająca dla odbycia 100 kilometrowej drogi przez 150 samochodów.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niewolnik 24.03.2017 20:42

    W Poznaniu jest stara oczyszczalnia ścieków w której już prawdopodobnie od 1948 roku produkuje się metan w zamkniętych komorach fermentacyjnych i pracuje nadal na własne potrzeby.
    Wygląda na to, że na nowo odkrywamy świat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.