W Hamilton obalono pomnik pierwszego premiera Kanady

Opublikowano: 16.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1440

Policja z Hamilton poinformowała, że po wiecu w parku miejskim w sobotę, został obalony pomnik Sir Johna A. Macdonalda.

„Około 200 osób wzięło udział w Freedom Rally, który rozpoczął się w City Hall, a następnie przeniósł się do Gore Park” – podała policja w Hamilton.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń, powiedziała policja.

Policja powiedziała, że była w parku, kiedy statua została przewrócona, ale ze względu na wielkość tłumu zdecydowała się „monitorować wydarzenie”.

Uczestnicy powiedzieli, że wiec odbył się, aby sprzeciwić się decyzji podjętej przez radę miasta Hamilton w zeszłym miesiącu, aby pozostawić posąg na miejscu.

Nie dokonano żadnych aresztowań.

Macdonald, pierwszy premier Kanady, jest uważany za architekta cieszącego się złą sławą systemu szkół rezydencyjnych w ramach którego rdzenne dzieci zabierano od rodzin, aby je zasymilować.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. duchtesciowej 16.08.2021 20:42

    Co za chore czasy, gdy tłusta lewo (nie)myśląca locha pastwi się nad metalowym i dawno zmarłym ludzikiem, a w pl katabasy nadal są chronieni przez turbo lewackich pisiorórw i śmiech-opozycję z rządu.

  2. robcioRR 17.08.2021 10:29

    Same czerwone flagi :))))) co za zbieg okolicznosci. Tylko symbole zmienione odrobine

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.