W Gruzji zalegalizowano marihuanę

Opublikowano: 01.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 769

Na świecie rozwija się trend legalizacji popularnej używki, marihuany. Biorą w nim udział niektóre stany w USA, Kanada i inne kraje. Czasem dotyczy to jedynie jej medycznego odpowiednika, jak w Polsce, czasem natomiast także porcji do użytku rekreacyjnego. Tym razem do listy tych krajów dołącza Gruzja.

Sąd konstytucyjny Gruzji wypuścił oświadczenie na temat decyzji w sprawie legalizacji marihuany. Uznano, że narkotyk nie przynosi groźnych efektów w całym społeczeństwie – ewentualne szkody występują jedynie u użytkowników, którzy są odpowiedzialni za swoje własne życie. Zakazanie tej substancji godzi w prawo do decydowania o sobie.

Istnieją jednak sytuacje, w których marihuana wpływa na osoby trzecie, co kłóciłoby się z podanym wyżej powodem legalizacji. Chodzi między innymi o spożywanie publiczne, w ośrodkach edukacji, transporcie publicznym, a także przy dzieciach. Takie działania nadal będą karane, w podobny sposób co konsumpcja alkoholu.

Zwolennicy narkotyku podkreślają niską szkodliwość rośliny, wysoką naturalność i możliwe korzyści zdrowotne – zwłaszcza w porównaniu do tytoniu. Legalizacja używki nieść ma ze sobą zmniejszenie ilości przestępstw i duże wpływy do budżetu, dzięki istnieniu różnego typu podatków. Trudno zaprzeczyć istnieniu korzyści. Z drugiej strony – uzależnionym społeczeństwem nie jest łatwiej manipulować, a ten z pozoru nieszkodliwy trend może być na rękę niektórym ludziom.

Autorstwo: DoritosNachoCheese
Na podstawie: Georgiatoday.ge
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.