W Gruzji zalegalizowano marihuanę

Opublikowano: 01.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 10

Na świecie rozwija się trend legalizacji popularnej używki, marihuany. Biorą w nim udział niektóre stany w USA, Kanada i inne kraje. Czasem dotyczy to jedynie jej medycznego odpowiednika, jak w Polsce, czasem natomiast także porcji do użytku rekreacyjnego. Tym razem do listy tych krajów dołącza Gruzja.

Sąd konstytucyjny Gruzji wypuścił oświadczenie na temat decyzji w sprawie legalizacji marihuany. Uznano, że narkotyk nie przynosi groźnych efektów w całym społeczeństwie – ewentualne szkody występują jedynie u użytkowników, którzy są odpowiedzialni za swoje własne życie. Zakazanie tej substancji godzi w prawo do decydowania o sobie.

Istnieją jednak sytuacje, w których marihuana wpływa na osoby trzecie, co kłóciłoby się z podanym wyżej powodem legalizacji. Chodzi między innymi o spożywanie publiczne, w ośrodkach edukacji, transporcie publicznym, a także przy dzieciach. Takie działania nadal będą karane, w podobny sposób co konsumpcja alkoholu.

Zwolennicy narkotyku podkreślają niską szkodliwość rośliny, wysoką naturalność i możliwe korzyści zdrowotne – zwłaszcza w porównaniu do tytoniu. Legalizacja używki nieść ma ze sobą zmniejszenie ilości przestępstw i duże wpływy do budżetu, dzięki istnieniu różnego typu podatków. Trudno zaprzeczyć istnieniu korzyści. Z drugiej strony – uzależnionym społeczeństwem nie jest łatwiej manipulować, a ten z pozoru nieszkodliwy trend może być na rękę niektórym ludziom.

Autorstwo: DoritosNachoCheese
Na podstawie: Georgiatoday.ge
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o