W Gdańsku podpalono nocą meczet

Opublikowano: 17.10.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 745

Nieznani napastnicy podpalili meczet mieszczący się w Gdańsku-Oliwie. Do ataku doszło z wtorku na środę, około godziny 4:40. W wyniku pożaru spłonęły drzwi, część elewacji i ławki, które podpalacze celowo ustawili pod drzwiami. Co do umyślnego podpalenia wątpliwości nie mają ani zaatakowani muzułmanie ani policyjni biegli, badający miejsce zdarzenia.

Gdański Imam Hani Hraish wiąże atak z przepychankami do jakich doszło we wtorek na Podlasiu, między „obrońcami praw zwierząt”, a tamtejszą wspólnotą muzułmańską, która demonstracyjnie dokonała uboju rytualnego w ramach tzw. „święta ofiarowania”.

Hani Hraish powiedział “Gazecie Wyborczej”: „To wszystko wydarzyło się dlatego, że Tomasz Miśkiewicz, mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego, zaprosił we wtorek media na te obchody. Chciał zrobić na przekór polskim władzom, prawu polskiemu i polskiej konstytucji. Ubój rytualny jest przecież niehumanitarny. Miśkiewicz nie powinien prowokować ludzi, mógł ich zaprosić do dobrej restauracji. Koniecznie chciał nagłośnić tę sprawę i teraz my mamy za to „nagrodę”. A przecież z ubojem rytualnym nie mamy nic wspólnego.”

Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

55 komentarzy

 1. ninjas84 17.10.2013 09:32

  (Komentarz usunięty. Naruszenie Regulaminu WM – pkt 5 e) Mod.

 2. grzech 17.10.2013 10:25

  jak widzę Wyborczą to już wiem, że prowokują nas przeciwko muzumanom.
  A ten Hani Hraish może wypowiedziałby się coś na temat ostatnich podpaleń i grabieży kościołów koptyjskich przez jego współwyznawców?

 3. biedak 17.10.2013 11:19

  Koran nakazuje zabijać niewiernych, a więc dobrego słowa o muzułmanach nie wolno powiedzieć. Wszyscy zasługują na ten sam los. Nie dlatego że wielu ma ciemniejszą skórę, nie dlatego że to wiara inna niż moja, lecz dlatego, że dla nich jesteśmy niewiernymi psami, które trzeba zabić.

  Jeśli oni nie respektują naszego prawa w naszym kraju, to powinni dostać bilet w jedna stronę, niech wybiorą czy do siebie czy pod ziemię.

 4. W.W. 17.10.2013 11:22

  W końcu są gośćmi w naszym kraju i zwykła przyzwoitość nakazuje przestrzegać obyczajów i prawa! kraju gospodarza. Ostentacyjny ubój to nic innego jak prowokacja testująca, jak daleko ustąpimy. Sprawcy tego czyny powinni ponieść karę co będzie sygnałem, że tu jest Polska i obowiązuje polskie prawo!

  WW

 5. adambiernacki 17.10.2013 11:49

  To zapewne jest pierwszy akt terroru islamskiego w tej krainie. Mennica powinna wypuścić okolicznościową monetę żebyśmy pamiętali kiedy był pierwszy raz.

 6. FreeG (korektor i moderator WM) 17.10.2013 11:58

  Jak sądzę, u nas -w przeciwieństwie do kilku krajów europejskich- narzucanie wielu barbarzyńskich zwyczajów i praw nie będzie takie proste.

 7. Towarzysz Chuiev 17.10.2013 12:35

  Płonie ognisko w lesie
  Wiatr smętną piosnkę niesie
  Przy ogniu zaś rodzina
  smazoną dętkę wcina.

  Szkoda tylko,że budynek był betonowy. Z betonem dobrze JDAM sobie radzi :
  https://www.youtube.com/watch?v=LUp-mMfSkKs

 8. Towarzysz Chuiev 17.10.2013 12:58

  3:04 w pożyszym filmie 😀

 9. Pola 17.10.2013 15:20

  biedak
  Masz rację. Chcę jeszcze tylko zwrócić uwagę na to jak traktowani są katolicy w krajach muzułmańskich. Za noszenie medalika grozi kara a niech ktoś próbuje domagać się pobudowania świątyni katolickiej! Oni wymuszają respektowanie ich prawa na ich terytorium. My też powinniśmy.

 10. biedak 17.10.2013 16:05

  @FreeG słowiańska krew robi swoje. Wystarczy popatrzeć co dzieje się u Rusków. 🙂

  @Pola powinniśmy to złe słowo. My MUSIMY pilnować prawa aby przetrwać. Teraz ubój rytualny, a za pół roku gwałty i mordy tak jak na zachodzie.

 11. greg1982fr 17.10.2013 16:41

  Jak napisal (a) W.W – to byla prowokacja testujaca, ten uboj. I mysle ze zdalismy ten test. Nie beda nam sie panoszyc narzucajac swoje zwyczaje i wiare jak w UK czy FR. Dawniej bylismy przedmurzem chrzescijanstwa, chyba znowu bedziemy, tylko ze nie broniac ze wschodu a z zachodu…

 12. seuq 17.10.2013 19:15

  biedak zgadzam siez toba, mam taka sama opinie, zero tolerancji, tak jak oni nie maja dla innych

 13. jestemtu 17.10.2013 19:27

  Jakoś nie chce mi się wierzyć że obrońcy zwierząt podpalili meczet. To raczej prowokacja – czyja nie wiem-, ale czytając ostatni wers (ze zrozumieniem) odnoszę wrażenie, że nawet Hani Hraish, rozumie że ten pokaz, sprzeciwu przeciwko prawy Polski, odbił się nie na jego sprawcy, a na niewinnym obiekcie. Co uraziło jego użytkowników.
  (wiem wiem – tolerancja = wypierd**aj, ale skoro : Kopnął ich Heniek, to dlaczego leją Zenka.) Przecież wystarczyło nagrać to i wysłać do prokuratury.

 14. Abaddon 17.10.2013 19:39

  Hmm. Z jednej strony jestem za tym, żeby nie dopuścić innych religii do zdobycia władzy w Polsce. Chociaż jeśli chodzi o Judaizm to chyba dużo im nie brakuje. Z drugiej natomiast uważam, że zdrowy rozsądek powinien wygrać. Popatrzcie: w ten właśnie sposób upodabniamy się do nich. Jaki sens jest walczyć z kimś równym nam? Podobno Chrześcijaństwo to religia miłości. A jaki dajemy przykład? Nawet na tym forum. Nie spodziewałem się tego po Was. Liczyłem, na bardziej świadomych ludzi. Poza tym ten raban podnoszony z powodu uboju rytualnego to jakaś paranoja. Bo niby nasz konsumpcjonizm i przedmiotowe podejście do zwierząt jest lepsze? Tam każde zwierzę jest szanowane, bo religia zabrania im się znęcać. Tak przynajmniej kiedyś słyszałem, albo czytałem. A u nas zwierzęta od narodzin traktowane jak mięso, masowe rzeźnie – zwierzęta żywcem wtłaczane w maszynę do uboju i przeróbki to niby bardziej humanitarne podejście? A ludziom się wydaje, że mięso ze sklepu jest czyste, zwierzątko nie cierpiało (albo po prostu starają się o tym nie myśleć – wołowinka, wieprzowinka, kurka – zdrobnieniami wybraniamy się od świadomości, że zwierzę było chowane w klatce, nie widziało nieba i jadło paszę nie mającą wiele wspólnego z naturalnym pokarmem). Ale określenie: “ubój rytualny” działa na wyobraźnię co? HIPOKRYZJA. I tyle. Podałbym link do pewnego filmu. Z rzeźni. Byłem bliski rezygnacji z jedzenia mięsa, ale niestety w naszym klimacie to nierealne. Powtarzam: wiem co Muzułmanie robią w innych krajach, wiem, że Żydzi wtykają nos w naszą politykę i dlatego wyznawcy każdej z tych religii powinni wiedzieć kto tu jest gospodarzem i się dostosować a jak nie to won. Ale akurat kwestia uboju powinna być pozostawiona tradycji jeśli to dla nich takie ważne. Proszę Was nie myślcie jak nasi politycy: unikajcie hipokryzji.

 15. jestemtu 17.10.2013 19:49

  @Abadon
  Rozumiem ubój rytualny – zbiera się społeczność i zabijają 1-2 krowy, robią to raz w miesiącu(ok. raligia/zwyczaj).
  Ale im nie chodzi o jedną krowę, tylko o zabijanie całych stad w rzeźniach, a to już nie jest ubój rytualny tylko bestialskie mordowanie w imię mamony(chociaż to też religia dla niektórych).

  No i podstawowa zasada:
  wlazłeś między wrony, kracz jak i one
  chcą tu żyć, niech żyją według naszych zasad

 16. biedak 17.10.2013 21:47

  Abaddon świadomy człowieku jedź sobie z żoną/dziewczyną gdzieś do kraju arabskiego i wyjdźcie na miasto w strojach kąpielowych. Tubylcom tłumacz co jest humanitarne, a co nie.

 17. matimozg 17.10.2013 22:19

  #16 Abaddon możesz mi wytłumaczyć dlaczego niejedzenie mięsa w naszym klimacie jest nierealne?

 18. 09A89 17.10.2013 23:25

  Gdy przebywali w Szittim, zaczął lud uprawiać nierząd z Moabitkami.
  Lb 25,02
  One to nakłaniały lud do brania udziału w ofiarach składanych ich bożkom.
  Lud spożywał dary ofiarne i oddawał pokłon ich bogom.
  Lb 25,03
  Izrael przylgnął do Baal-Peora, i gniew Pana zapłonął przeciw niemu.
  Lb 25,04
  I rzekł Pan do Mojżesza: ”Zbierz wszystkich [winnych] przywódców ludu i
  powieś ich dla Pana wprost słońca, a wtedy odwróci się zapalczywość gniewu
  Pana od Izraela”.
  Lb 25,05
  Rozkazał więc Mojżesz sędziom Izraela: ”Zabijajcie każdego z waszych ludzi,
  którzy się przyłączyli do Baal-Peora”.
  A o to mamy w Biblii
  nie wiem o co chodzi z tym prawem zwierząt może niech karaluch też mają swoje prawo i powiedzmy że zabijanie ich trucizna jest nie niehumanitarne – chrześcijanie twierdzą że zwierzęta nie mają duszy i nie idą do nieba – więc o co chodzi tu – człowiek mięsożerne stworzenie a dokładnie padlinożerne bo lubimy takie kilku dniowe mięso a to już padlina – i jak to brzmi nie ciekawie może powinni obrońcy praw zając się czymś poważnym – tym że w Polsce co 10 dziecko jest głodne i żyje w nędzy – może to drastyczne porównanie ale ale człowiek to też zwierze – ilu z was zastawa się nad tym czy schabowy na talerzu to świnka która szczęśliwe miała życie i godną śmierć bez cierpienia

 19. greg1982fr 18.10.2013 04:21

  Ale tu nie chodzi o uboj rytualny. To byla prowokacja. I to ewidentnie. Sprawdzenie reakcji polskiego spoleczenstwa i rzadu.
  Wyglada to tak: oficjalnie zabroniono rytualnego uboju zwierzat. Wiec rytualnie zabito krowe i zobaczono jak ludzie zareaguja. I zareagowali moze na wyrost, ale moim zdaniem skutecznie. Tak ze pokazali ze nie wolno wchodzic z butami do czyjegos domu, na czyjas ziemie.

 20. FreeG (korektor i moderator WM) 18.10.2013 08:53

  @09A89

  Nie spłycaj problemu. Nikt nie zabrania jeść mięsa i zabijać w tym celu zwierząt, lecz w XXI wieku ludzie cywilizowani ustalają możliwie najbardziej cywilizowane zasady dotyczące uboju, a nie znęcają się nad żywymi stworzeniami dla własnego widzimisię. Te cierpienia są zwyczajnie zbędne, po drugie bezprawne. Prymityw nie zrozumie, dlatego wprowadzono kary. Jeśli prymitywowi nie odpowiada, a żyć nie może bez podrzynania gardeł, niech znajdzie prymitywny kraj, gdzie jest to dozwolone, bez narzucania swoich barbarzyńskich praktyk, których jedyną podstawą jest religia.

 21. Collega 18.10.2013 09:04

  @W.W – piszesz gośćmi?
  A jak Polacy zechcą wyznawać islam, to też ich stąd wypędzisz?
  A może każdy Polak powinien być katolikiem?
  @Abaddon napisał jaka jest prawda.

  Ale weźmy inną kwestię pod rozwagę:
  Przecież mamy demokrację, tak?
  Jak większość Polaków chciałoby przejść na islam, to zabronicie im tego?
  Jak to się ma do demokracji, którą tak wielbicie w której dwa wilki i owca głosują co zjedzą dziś na obiad?

  Wy w ogóle nie wiecie, co się dzieje.
  Nie zdajecie sobie sprawy, że to wszystko jest akcją propagandową przed globalnym atakiem na wszelkie religie. Chodzi o urobienie opinii publicznej, by poparła ten bezprecedensowy dekret rządu światowego gdy przyjdzie na to czas.
  Wszystko dzieje się wg sprawdzonego algorytmu: wywołać giga problem wymagający natychmiastowego, drastycznego działania a potem podsunąć rozwiązanie, które w przypadku braku tego pierwszego nawet nie przyszłoby na myśl; rozwiązanie o które większość będzie wtedy nawet prosić.

  Oczywiście żeby odebrać wszystkim tak podstawowe prawo człowieka jakim jest wolność wyznania, trzeba naprawdę mocnego argumentu.
  Podejrzewam, że bez bomby atomowej odpalonej z pobudek religijnych w jakimś dużym mieście się nie obędzie (najlepiej żeby zrobili to muzułmanie w jakimś arcykatolickim kraju takim jak nasz).
  Taki grzyb działa na wyobraźnię. Te zdjęcia zgliszczy, które zostaną po tętniącej życiem metropolii, które obiegną cały świat sprawią, że sami będziecie prosić o to, by pod karą śmierci nie wolno było uprawiać jakiegokolwiek kultu poza kultem Świętej Unii Europejskiej, czy Wszechmocnego ONZ’u.

 22. FreeG (korektor i moderator WM) 18.10.2013 09:33

  @Collega

  Sięgasz w zbyt dalekie i histeryczne wizje. Niech każdy wyznaje co tylko chce, ale praktykuje nie łamiąc prawa kraju, w którym przebywa. Tylko tyle.

 23. masakalambura 18.10.2013 10:28

  A ja urodziłem się między wronami, i krakać tak nie zamierzam. Jestem muzułmaninem z własnego wyboru. I nigdzie się nie wybieram, przynajmniej na razie.

  Prawo dotyczące uboju rytualnego wprowadzono w Polsce niecały rok temu. Od wieków było tutaj dozwolone zabijanie zwierząt tak, by cała krew spłynęła szybko i w miarę bezboleśnie sama. Teraz trzeba najpierw sprawić zwierzęciu ból i strzaskać czaszkę. I jeszcze nazywacie to humanitaryzmem? Tacy dumni…

  Oczywiście nikt nie sprawdzi tego, jak zabijane są poszczególne sztuki zwierząt. Muzułmanie mieszkający tutaj dalej będą jeść zwierzęta w zgodzie ze zwyczajem. Podobnie Żydzi. A ucierpią tylko przemysłowe ubojnie specjalizujące się w handlu mięsem koszernym/halal. Strzał we własną kostkę, bo były to rzeźnie polskie a będą za niedługo litewskie. Za wiele miejsc pracy? To mamy jeszcze mniej. Gratulacje. I wszystko w imię barbarzyńskiej, ale ogłoszonej najbardziej humanitarną metodą zabijania z waleniem pałką jako grą wstępną.

  Co do zabijania niewiernych. A pewnie że mamy zabijać niewiernych, którzy najeżdżają nasze ziemie. W czasie wojny mamy nie bać się zabijać. Mamy bronić się zaciekle. To oczywiste. To ma być nasza wada? Znaczy chrześcijanie mają się poddawać najeźdźcom? Historia mówi co innego.

  Ważne jest jednak, że muzułmanom dozwolona jest tylko wojna obronna. Ale tego już nie raczycie tu przypominać.

  Zapomniałem, że ataki wyprzedzające również uznaliście jako najbardziej humanitarną z metod walki. Przy użyciu samolotów, czołgów, helikopterów, rakiet, dronów. I ognia. Non stop, dzień i noc, całymi latami. Przy użyciu żołnierzy, najemników i komputerów, którym pozwalacie mordować bez udziału ludzi. I dziwota, że zdestabilizowane kraje nie utrzymują ludu w ryzach. I dziwota że leje się chrześcijańska krew na ziemiach muzułmanów.

  Jak był pokój, wszyscy żyli w miarę bezpiecznie. W czasie działań wojennych nie ma komu pilnować ładu.

  Nie chcę, byście mnie uznali za przeciwnika Polaków. Jestem Polakiem i kocham Polskę.

  Ale odkąd macie siebie za część zbrodniczego imperium judeo-chrześcijańskiego, odtąd jesteście wrogami Polski i polskości. I odtąd jesteście wrogami Boga. Bo to imperium gwałci Jego Prawo. I będzie za to sądzone.

 24. goldencja 18.10.2013 10:47

  @masakalambura, żadna religia nie powinna mieć wpływu na prawo, a zwłaszcza Twoja. Dlaczego? Myślę, że sam możesz sobie odpowiedzieć wybierając jako kraj życia Polskę a nie np. Arabię Saudyjską… Jeśli Twój Bóg chce kogoś osądzać, to niech sam to zrobi. Ludzie nie mają prawa osądzać według swojej wizji boga i interpretacji jego prawa.
  Teraz takie pytanie. Jeśli muzułmanie napadną na dzielnicę, w której mieszkasz, to masz ich zabijać czy będziesz z nimi zabijał innowierców lub niewierzących?

 25. aZyga 18.10.2013 10:56

  @goldencja święte słowa – prawo powinni ustalać ludzie dla siebie (w Polsce Polacy w Niemczech Niemcy itd) i jeżeli komuś się to prawo nie podoba to powinien zrezygnować z emigracji do danego kraju, albo się przystosować.

 26. FreeG (korektor i moderator WM) 18.10.2013 11:36

  @masakalambura

  Najwidoczniej nie masz zielonego pojęcia o ogłuszaniu jak i o tym, czym jest ubój rytualny, za przykład podając ubojnie przemysłowe.

  Czemu piszesz w retoryce My-Wy, skoro jesteś Polakiem? Co ma znaczyć wzmianka o technologii współczesnej wojny?

 27. masakalambura 18.10.2013 12:32

  Mam pojęcie wystarczające na temat obu tych metod. Widziałem na żywo zabijanie zwierząt metodami wiejskimi (mam na wsi rodzinę), metody przemysłowe zarówno zwykłe i zgodne z prawem jak i rytualne oglądałem na filmach dokumentalnych których w necie wiele. Znam zasady, jakimi powinni się kierować rzeźnicy rytualni. Znam również zasady, które popychają przemysł.

  Mam prawo takie samo jak każdy obywatel tego kraju do swojego zdania i je głoszę. Mam prawo domagać się od państwa swoich praw w tym prawo do spełniania obowiązków religijnych, które z prawem zakazującym uboju rytualnego zostało mi odebrane. Złamano właśnie Polską Konstytucję która umożliwia mi swobodę wyznania. Dziwię się że Prezydent oraz Trybunał Konstytucyjny milczą. Ja nie zamierzam, i podobnie jak inni będę głośno oskarżał tych, którzy się dopuścili ataku na mnie osobiście, poprzez zabiegi prawne, oraz tych, którzy to popierają o zdradę Polski i jej obywateli.

  Owszem, dostosować się do prawa tego kraju muszę. Przynajmniej w granicach, w których unikam karania. Ale znam też przekorną naturę Polaków, bo sam nim jestem i tak jak dopuszczam się jazdy bez pasów i przechodzenia w niedozwolonych miejscach przez ulicę. Tak będę się dopuszczał innych wykroczeń, jeśli uznam, że prawo za nimi stojące to głupota i wdzieranie się Państwa w strefę mojej prywatności, która nie dotyka prywatności innych.

  Retoryka My-Wy.
  My to ja i grupa ludzi nie mająca nic przeciwko ubojowi rytualnemu, lub dopuszczająca go. Wy, to przeciwnicy uboju rytualnego i zwolennicy tej przedziwnej cywilizacji uciekającej od Boga i Jego Praw.

  Technologia współczesnej wojny przypomniana zastała jako odpowiedź dla tych, którzy rzucają oskarżenia o to, że Islam nakazuje zabijać. Owszem nakazuje kiedy trwa wojna. Jednak wojny są obecnie specjalnością tego przedziwnego tworu zwanego Zachodem, który pod przykryciem tzw kultury judeo-chrześcijańskiej przemyca zasady barbarzyńskie i dalekie od Prawa Bożego. Więc je opisałem.

 28. adambiernacki 18.10.2013 12:45

  Absolutnie nie wierzę muzułmanom, którzy mówią o pokoju z rękami za plecami. W jednej maczeta a w drugiej kałach na brzuchu zaś pas zdobiony ładunkami wybuchowymi. Wojna obronna jest jedynie dozwolona? Czyżby? Uważam za religię zła każdą religię, której wyznawcy mówią, że są wybrani a reszta jest, co najmniej gorsza. Takie devy są niebezpieczne moim zdaniem. Islam to religia, w której gwałci się kobietę a następnie roztrzaskuje jej się twarz kamieniem. Może nie? Kobieta jest własnością. Islam to relikt przeszłości nieprzystający do cywilizacji zachodniej i jej z natury wrogi. Jedynym ciekawym zapisem prawnym w Islamie jest to, że lichwa jest grzechem. Oczywiście jak to się ma do rzeczywistości to inna sprawa. Tolerancja tolerancją, ale jeśli chodzi o Islam szczególnie należy uważać.

 29. FreeG (korektor i moderator WM) 18.10.2013 12:55

  @masakalambura

  cyt. “Mam prawo domagać się od państwa swoich praw w tym prawo do spełniania obowiązków religijnych, które z prawem zakazującym uboju rytualnego zostało mi odebrane. Złamano właśnie Polską Konstytucję która umożliwia mi swobodę wyznania”

  1. Masz prawo domagać się wszystkiego, a inni mają prawo zignorować Twoje apele, jeśli stoją one w sprzeczności z ustanowionym prawem i normami moralnymi cywilizowanego człowieka. Nie wspominając o zasadach demokracji.

  2. Nie złamano żadnej konstytucji, jedynie nie potrafisz czytać jej zapisów ze zrozumieniem. W skrócie – urojenia możesz mieć dowolne, ale w ich imię nie możesz popełniać czynów zabronionych. Konstytucyjna wolność wypowiedzi również nie oznacza, że możesz obrażać, pomawiać i grozić.

 30. masakalambura 18.10.2013 13:05

  Możesz mnie ignorować, nie możesz mnie kneblować. O ile to dalej wolne media.

  Konstytucję złamano. Okaże się to, kiedy będzie wola polityczna. W tej chwili jej brak.

  Nikomu nie grożę i o nic nie pomawiam. Imiennie nie wyzywam.
  Widzieć mi wolno. Mówić mi wolno. O ile nie kłamię.

 31. awkward 18.10.2013 13:07

  @masakalambura
  – “(..) którzy rzucają oskarżenia o to, że Islam nakazuje zabijać. Owszem nakazuje kiedy trwa wojna.”

  Zwierzęta chcesz zabijać niezależnie od tego czy trwa wojna, czy nie. Dlaczego? Dlaczego chcesz zabijać zwierzęta ?? Czym Ci zawiniły ??

 32. masakalambura 18.10.2013 13:11

  Na temat Islamu można mówić tyle złego ile na temat chrześcijaństwa. Nie dam się wciągnąć w tę wyliczankę.

  Bo znam inną.
  Na temat chrześcijaństwa można powiedzieć niemal tyle dobrego co na Islam.
  I na ten temat możemy rozmawiać.

  Porównując je do Ateizmu, o którym dobrego można powiedzieć tylko tyle, że kiedyś go nie będzie…

 33. masakalambura 18.10.2013 13:16

  awkward
  Gdyby zamiast zakazu uboju rytualnego zakazano zabijania zwierząt w ogóle, wtedy pytanie miałoby sens.

  Ja mogę mięsa nie jeść. Jeśli nikt by go nie jadł, byłoby to proste. Wtedy zabijania by nie było.
  Ale dokąd mięsożerstwo jest dozwolone…

 34. FreeG (korektor i moderator WM) 18.10.2013 13:19

  @masakalambura

  Kto Cię chce znowu kneblować?
  Wiesz, w jakim celu podałem przykład wolności wypowiedzi, czy nie zrozumiałeś?

  cyt. “Porównując je do Ateizmu, o którym dobrego można powiedzieć tylko tyle, że kiedyś go nie będzie…”

  Rozwiniesz swoją myśl? Chętnie się zapoznam z opinią muzułmanina.

 35. matimozg 18.10.2013 15:02

  #35 (…)”Ja mogę mięsa nie jeść. Jeśli nikt by go nie jadł, byłoby to proste. Wtedy zabijania by nie było.
  Ale dokąd mięsożerstwo jest dozwolone…”(…)

  Dziwnie rozumujesz. Dobry przykład na to jak religia od górnie nakazuje ci co masz robić nawet w kwestii jedzenia. Po wykładzie pewnego weganina, przemyślałem to sobie i przestałem jeść mięso jakieś pół roku temu. I mogę powiedzieć, że nie żałuje swojej decyzji, a na mięso nie mam ochoty. Produktów zwierzęcych staram się unikać, jem tylko jajka ze wsi. Przecież mięso to nic innego jak produkty roślinne, pochłonięte przez te zwierzęta i pozostałe w mięśniach i tych innych częściach ciała które jecie. Oczywiście nie mam nic przeciwko jak ktoś je mięso to jego sprawa. Ja czuje się dobrze z tym że prze ze mnie nie muszą ginąć już żadne stworzenia. Bo jak sobie nad tym tak pomyślałem to nie sądzę, że był bym w stanie zabić kurę czy świnie. Oczywiście jadłem mięso latami, ale teraz mój świadomy wybór to kanapeczka z sałatą i pomidorkiem na chlebie upieczonym we własnym domu.

 36. Juna 18.10.2013 16:26

  Rytualnie zabili zwierzę to rytualnie spalono im miejsce modlitw. Nie jestem za tego typu rzeczami jak podpalanie itp ale Polska to kraj chrześcijański (katolicyzm przeważa) a nie islamski (sam jestem katolikiem tylko na papierku). Chcą forsować swoje racje to niech jadą do krajów gdzie islam jest u władzy. Chrześcijanie tam lekko nie mają (jeżeli przeżyją). Chcą żyć w Polsce (nawet jeżeli to Polak, który przeszedł na islam)? Niech się dostosują do obowiązującego prawa.

 37. lboo 18.10.2013 16:44

  Podpalenie meczetu idealny event medialny który udowadnia przesladowania religijne wyznawców islamu i w zupełnie innym świetle stawia sprawę m.in. uboju rytualnego.
  Śmierdzi prowokacją.

 38. masakalambura 18.10.2013 16:52

  Wracając do konstytucji:
  “Art. 53.

  Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

  1. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

  2. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

  3. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

  4. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

  5. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

  6. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.”

  Zgodnie z pkt. 1 tego artykułu jako obywatel RP mam prawo do wyznawania Islamu, odkąd jest Islam uznany za religię przez RP. A jest skoro rejestruje Muzułmański Związek Wyznaniowy.
  Islam, to religia w której dopuszcza się ofiarowanie Bogu zwierząt, zabitych uprzednio zgodnie z nakazem religii. To niedawne święto Id al-Adha – Święto Ofiarowania. Ofiarowanie to, to w rzeczywistości spożywanie tego mięsa wspólnie z innymi wiernymi, jako dar dla ludzi. To czas obfitości.
  Zakazano w Islamie spożywania zwierząt bez uprzedniego wylania całej zawartej w nim krwi. To możliwe jest tylko bez ogłuszania. Zwierzę zabite przez ogłuszenie jest w Koranie zabronione do spożywania.

  Już w tym momencie konstytucyjne prawo muzułmanów zostało złamane. W tym i następnym punkcie, w którym pozwala mi się nauczać moje dzieci mojej religii. Ofiarowanie to ważna część Islamu, której nauczać mam, jako rodzic, obowiązek swe dzieci.

  Punkt 4 tego paragrafu umożliwia ograniczanie wolności wyznania na drodze ustawy. Ale tylko w wypadku spełnienia kilku warunków. Bezpieczeństwo Państwa jest Ofiarowaniem niezagrożone. Porządek publiczny także. Ofiarowanie to impreza dla chętnych i raczej zamknięta. Zdrowie, moralność i prawo innych osób również nie są naruszane. Moralność też, bo w Państwie tym można jeść mięso.

  Jeśli zabicie zwierzęcia jest znęcaniem się nad nim, to należy zakazać uboju zwierząt w ogóle. Jeśli tłuczenie zwierząt pałką nie jest znęcaniem się nad nim, to co to za moralność?

 39. masakalambura 18.10.2013 17:08

  @ FreeG

  Ateizmu nie będzie, kiedy powróci Jezus. Nie będzie go, bo Boża obecność zostanie udowodniona empirycznie przez Jezusa i tych, co razem Jezusem będą.

 40. awkward 19.10.2013 00:35

  @masakalambura
  Czytając Twoje komentarze zacząłem się zastanawiać nad czymś fundamentalnym – czy dla Ciebie ważniejszy jest Koran, czy Stwórca?
  Czy doprawdy sądzisz, że Stwórca całego Wszechświata, w którym istniejemy, nieskończonych (dla możliwości pojmowania istoty ludzkiej) miliardów Planet i Gwiazd – a co za tym idzie – niezliczonej ilości form życia, zapisał poprzez ludzi (natchnienie, trans, wizja, sen, cokolwiek) swoje prawa w jednej (czy nawet setkach) książce(ek) na Ziemi? Czy sądzisz, że Istota Ludzka ma w ogóle warunki, by pojąć Czym i Jaki jest Stwórca? Faktycznie to Zrozumieć, z wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami?
  Przecież my nawet nie jesteśmy w stanie pojąć Wszechświata. Dla większości Ludzi zatopionych w ekosystemie naszej Planety, “Wszechświat” to hasło. Wypowiadając to hasło co mamy w wyobraźni? Ogrom, masywne Planety, Gwiazdy, Przestrzeń, Kwazary .. następnie skojarzenia skaczą na teleskopy, hubble, obserwatoria, zdjęcia i filmy dokumentalne które widzieliśmy, wizualizacje …. filmy science fiction, obcy, E.T., (kto co ogląda) … i tak dalej w tym trendzie – postępująca redukcja i upraszczanie.

  Proszę nie udzielaj odpowiedzi na powyższe automatycznie. Na to trzeba odpowiedzieć wydatkując maksymalny wysiłek na bycie Świadomym jaka rzeczywistość nas otacza – włączając Wszystko co Istnieje.

  Najpewniej nie wiesz, że już raz ze sobą dyskutowaliśmy na ten temat – i to dość żarliwie 🙂 Mam nawyk zmieniania swoich nicków – tutaj na WM zmieniłem je chyba 5 lub 6 razy. Mój login tutaj i nick pod którym z Tobą dyskutowałem, to Obi-Bok. Później używałem nicków Whirlwind i Pooky (ten ostatni strasznie mnie bawił ;). Reszty nawet nie pamiętam.
  Piszę to dlatego, byś wiedział z jakiej perspektywy ja to wszystko postrzegam.

 41. toya 19.10.2013 06:58

  No i załapałem się w pierwszej pięćdziesiątce WIWAJT!!!
  Ale do sprawy. Zadałem sobie trud przeczytania wszystkich komentarzy i nawet ostrzeżeń. W konsekwencji dochodzę (pieszo) do wniosku, że jesteśmy wyjątkowo i zawzięcie NIETOLERANCYJNI.
  Z wypowiedzi “znawców” sprawy wynika, że oni i tylko oni wiedzą wszystko i wiedzą najlepiej. Nikt z nich nie wspomniał o tym, że islam i chrześcijaństwo mają jednakowe pochodzenie. Mam na myśli to, że początek świata w jednej i drugiej religiji zaczyna się od rAJU i Adasia i Ewuni….
  A to, że przez wieki wykreowano różnego rodzaju rytuały i zwyczaje związane jest z poprzednimi zwyczajami, obrzędami i kulturą środowisk, w których te religije rozwijały się.
  Nikt z towarzystwa nie ruszył tematu współistnienia tych dwóch religij w czas kiedy Turcja – muzułmanie okupowali półwysep Bałkański.
  Nie będę wnikał w szczegóły ale jest pewne, że bułgarski kościół prawosławny pod rządami muzułmanów przetrwał wieki!
  To że Polacy mają wszystkie religie i ich obrzędy w wielkiej pogardzie można zrozumieć codziennie słuchając adresowanych do innych narodowości określeń takich jak: angole, jugole, moskale, ruskie, rusini, pepiki itp.
  To, że jesteśmy szczególnie nietolerancyjni w ostatnim okresie, szczególnie w stosunku do muzułmanów, jest w dużej mierze następstwem naszej ignorancji i niczym nie uzasadnionej zarozumiałości.
  Poza tym propaganda prasowo-radiowo-telewizyjna przynosi żniwa.
  Gdzie dwóch sie bije tam … nu kto korzysta?
  Ktoś tam “ruszał” temat agresji muzułmanów i wywoływanych przez nich wojen…
  A może ci miłośnicy pokoju spojrzą prawdzie w oczy i powiedzą kto rozpętał wojnę w Afganistanie, Iraku, wcześniej w Korei i kto czerpie materialne korzyści z tych wojen?
  I jeszcze jedno pytanie. Może ktoś wie, gdzie muzułmanie nachalnie narzucali swoją wiarę tak jak robią to chrześcijanie?
  Na koniec chcę przypomnieć towarzystwu, że w chrześcijaństwie kultywuje się i celebruje KANIBALIZM.
  W czasie każdej mszy celebrujący wypija krew syna bożego i podając komunię-symbol zdaje się rozgrzeszenia, wypowiada Chrystusowe słowa: jedzcie i pijcie to jest ciało moje i krew moja.
  Przepraszam jeżli pomyliłem kolejność słów w tekście dotyczącym kanibalizmu.
  Dobrego dnia życzę.

 42. lboo 19.10.2013 08:58

  @toya: Dziel i rządź.

 43. masakalambura 19.10.2013 09:30

  Koran czy Stwórca.
  Stwórca, dlatego Koran.

  Jeżeli Najwyższy powołał ludzi do życia i jedyny cel jaki przed nami postawił to miłować Go całym sercem, całym umysłem i z całych sił swoich, to Koran jako księga Prawa jest w tym niezwykle pomocny.

  Bo jak kochać Boga, którego nie da się objąć umysłem, którego nie widać ale jednocześnie którego Oblicze jest wszędzie, gdziekolwiek nie spojrzysz?

  To tak, jakby kochać Wszechświat – przeolbrzymi i niepojęty dla większości ludzi obszar. Tylko że Stwórca to coś jeszcze więcej. To Wszystkiego Świadomość w każdym czasie i miejscu, bo Bóg jest ponad czasem, i w każdej możliwej wersji wszechświata, bo Bóg jest Wszystko Obejmujący, i Wszystkowiedzący.

  Masz rację. Nie da się zrozumieć Boga. Jednak kochanie Go to przybliżanie się do Niego w poznaniu Jego atrybutów, oraz w wypełnianiu Jego woli, które otwiera coraz to wyższe poziomy poznania. Im czystszy jesteś w Jego Oczach, tym bliżej jesteś dopuszczany.

  A zatem uważam że Stwórca mógł zesłać i zesłał Księgę przez Muhammada, która ułatwia nam poznanie Boga (Koran zawiera w sobie 99 Pięknych Imion Boga). Po pierwsze bo obiecał to przez Mojżesza, Izajasza i kilku innych proroków na Jezusie kończąc. A po drugie, bo ona rzeczywiście przybliża nas do Boga w poznaniu Jego wielkości i mocy Jego miłości. I nawet jeśli nie możliwe jest poznanie Boga w pełni, to uczucie zbliżania się do Niego i odczuwania już teraz coraz mocniejszego żaru jaki wlewa On w serca swych wiernych sług jest dla mnie wystarczającą nagrodą. A przecież obietnica jest znacznie większa.

  Jeśliby ktoś chciał dowiedzieć się więcej, to jutro, w Niedzielę 20 października, o 13 na Wiertniczej 103 w Warszawie odbędzie się Dzień Otwarty w Meczecie. Można wpaść i zadawać dowolne pytania.

 44. lboo 19.10.2013 09:58

  @masakalambura: Stwórca zesłał Koran, zesłał też Biblię, Awestę i wiele innych ksiąg po to żeby w tych różnych księgach różni ludzie z różnych regionów rozpoznali jednego stwórce.
  W każdej z tych ksiąg jest cząstka prawdy, reszta to wersety dopisane przez tych którzy chcieli posiąść władzę nad ludźmi używając świętych ksiąg.

  Biada tym którzy powołując się na Boga walczą z innymi.
  Pamiętajcie że wierząc jednej księdze znacie tylko cząstkę prawdy i wierzycie w mnóstwo kłamstw który umieścili tam ludzie.

  Prawda nie może dzielić, prawda musi jednoczyć.

 45. goldencja 19.10.2013 10:19

  @toya, akurat Polacy w niczym nie równają się swoją nietolerancją w Polsce wobec nietolerancji Arabów w krajach muzułmańskich. Jeśli uważasz, że powinniśmy dawać przywileje muzułmanom podczas gdy oni ścieli by Ci łeb, gdybyś w ich kraju wyciągnął Biblię, to jedź do nich. Tylko nietolerancja wobec barbarzyńców może uratować ten kraj. Im bardziej zróżnicowane multi kulti tym większe możliwości do wywoływania wojen na tle rasowym i religijnym przez elity.

  @Ilboo, proste pytanie – kto napisał święte księgi? Bóg? Używając dłuta, węgla, pióra? Czy ludzie, którzy potem powiedzieli, że to bóg im podyktował (i to z błędami nie tylko logicznymi)?
  Zanim zaczniesz doszukiwać się prawdy w wielu księgach, bo opisują podobne historie, to może zainteresuj się historią wierzeń i religii, żeby zobaczyć, która religia z której co zaczerpnęła. Radziłabym sięgnąć również do mitologii.

  Nic dziwnego, że wszelkie religie tępią nauki, bo jeszcze owczarnia by się za szybko zorientowała, o co w tym wszystkim chodzi.

 46. lboo 19.10.2013 10:34

  @goldencja: Do wyznawców ateizmu też odnoszę się sceptycznie. Wiele razy okazywało się że naukowcy kapłani tej religii mylili się i to w istotnych sprawach. Naukę stworzył też człowiek który jest omylny.

  Być może się mylę, ale wole prawdy doszukiwać się w wielu źródłach niż ślepo wierzyć w jedno, które jak wiadomo jest omylne.

  Ale Twoja wiara, to Twoja sprawa, o ile nie każe Ci krzywdzić czy wyśmiewać innych i czyni Cie lepszą, to wierz w co chcesz.

  “Nic dziwnego, że wszelkie religie tępią nauki, bo jeszcze owczarnia by się za szybko zorientowała, o co w tym wszystkim chodzi.”

  W takim razie co sądzisz o naukowcach którzy wierzą w coś więcej niż poznawalny zmysłami materialny świat? Heretycy, czy może błądzący do nawrócenia? A może się mylą? Ale co wtedy z wynikami ich badań, czy też trzeba je odrzucić bo powodowani byli fałszywymi przesłankami?

 47. goldencja 19.10.2013 13:07

  @Ilboo, nie ma wyznawców ateizmu ani kapłanów ateizmu. Trzeba być na prawdę ograniczonym, żeby twierdzić inaczej. To typowa manipulacja.

  Nauka szuka odpowiedzi, czasem popełnia błędy. Religia ma gotowe odpowiedzi i zakazuje kwestionowania jej wymysłów. Za skuteczne zakwestionowanie nauki ludzie dostają nobla. Za skuteczne zakwestionowanie religii dostają w twarz a czasem nawet zostają zabici. Jeżeli tej różnicy też nie pojmujesz, to daruj sobie komentowanie moich postów.

 48. goldencja 19.10.2013 13:09

  Jak to Maher kiedyś powiedział, ateizm jest taką samą religią jak abstynencja pozycją seksualną….

 49. lboo 19.10.2013 13:39

  @goldencja: “nie ma wyznawców ateizmu ani kapłanów ateizmu.”

  A jak w takim razie nazwać kogoś kto wierzy coś czego nie potrafi udowodnić?

  “Trzeba być na prawdę ograniczonym, żeby twierdzić inaczej. ”
  Dogmat?

  “Religia ma gotowe odpowiedzi i zakazuje kwestionowania jej wymysłów. ”

  Nie jestem zainteresowany ślepą wiarą w dogmaty religijne i postępowaniem wg narzuconych reguł. Wszystko to w religiach jest manipulacja mającą na celu dać kapłanom władzę nad wiernymi.
  Natomiast śmiem twierdzić że w wierzeniach religijnych może być jakieś uniwersalne przesłanie na temat reguł rządzących wszechświatem daleko bardziej zaawansowana wiedza niż to co współczesna nauka może udowodnić.

  Nie odpowiedziałaś mi natomiast co z ludźmi nauki którzy wierzą że jest coś więcej niż materialna rzeczywistość. Czy możemy uznać ze w dziedzinie swoich badań się nie mylą skoro mylą się wierząc. I pamiętaj, nie mam na myśli religii tylko przekonanie że jest coś więcej niż materialna rzeczywistość zbadana przez naukę.

 50. Abaddon 19.10.2013 14:50

  W porządku szanowni Patrioci i obrońcy polskości. Też jestem Patriotą i uważam, że przybywający TU do Polski Muzułmanie i Żydzi mają prawo do przestrzegania swojej tradycji. Jeśli według swoich zasad mają jeść odpowiednio przygotowane mięso to dlaczego piszecie, że mają to robić tylko raz w miesiącu? Ale powtarzam, że nie mogą nam narzucać swojego postępowania. Na tym chyba polega tolerancja co? Ktoś z Was pamięta o czymś takim? Druga sprawa. Wielu z nas nie podoba się postępowanie władz w Jerozolimie przeciw Palestyńczykom. Palestyńczycy to chyba też Muzułmanie? Co jeśli ktoś z nich szukałby azylu w Polsce? Nie mają tu prawa do życia w spokoju i zgodnie z tradycją Wy “zwolennicy wolności i pokoju”? Po raz kolejny powtarzam: jestem załamany Waszą postawą. Co się z Wami dzieje? Ale jak ktoś z Waszych znajomych ucieka z tego kraju w wyniku… negatywnych działań naszego rządu (żeby nie pisać represji) i spotyka się z niechęcią “tambylców” np. w Wielkiej Brytanii, to już wielki lament i oburzenie się w Was budzi. HIPOKRYCI. Proszę o myślenie. To chyba nie boli.
  @goldencja: Znaczy że bezbronnym imigrantom szukającym, tu Pokoju chcesz ścinać głowy bo są przykładowo Muzułmanami i paru oszołomów w ich kraju, z którego uciekli robi to samo? Czym byś się róznił od tych ogłupionych maniaków – BARBARZYŃCÓW, którymi gardzisz? Proszę Cię… Bo już brak mi słów. Chciałbym Cię szanować jako Człowieka.

 51. toya 19.10.2013 20:28

  @ goldencja.
  Z głupotą nie dyskutuje się!
  Z wypowiedzi tego komentatora wypływa “POLSKA ROGATA DUSZA”. Doświadczyłem już nieraz, że Polak gdzie by sie nie znalazł, usiłuje wszystko i wszystkich podporzadkować swoim urojeniom.
  Dziwi fakt, że w XXI wieku ktoś nie rozumie, że religie nie są następstwem obcowania bogów z dwunożnymi naczelnymi.
  Przed tzw. Stworzeniem świata i jego “dóbr” (piekło, niebo, czyściec, raj), istniała ludzkość ze swoimi wierzeniami dalekimi od Starego czy nowego testamentu, Koranu czy Talmudu. Istniała wówczas i tradycja i etyka i zwyczaje, a co najważniejsze znane były tzw. układy sygnalizacyjne, w tym Drugi układ sygnalizacyjny – mowa, oraz umiejętność – nie zawsze, wyznawców komunikowania się z “bogami” poprzez rzesze “przywódców duchowych”.
  A tak na marginesie: uważam, że jeżeli nie ma Boga we mnie, w tobie, w nas – to nigdzie go niema. Może pamiętacie, dosyć dawno temu “postawiłem” 5 pytań:
  Kto?
  Gdzie?
  Kiedy?
  Dla kogo i dlaczego?
  W jakim języku napisał Stary testament?
  Przyjemnego wieczoru życzę wszystkim….. i spełnienia marzeń!

 52. goldencja 19.10.2013 23:17

  @Abaddon, a gdzie ja napisałam, że chcę komuś ścinać głowy? Naucz się czytać ze zrozumieniem.

  @Ilboo, co z ludźmi wierzącymi w niematerialną rzeczywistość i z ich badaniami? A jakie oni badania prowadzą? Żadne. Nie stosują w tej dziedzinie podstawowych metod badawczych, więc nigdy niczego nie udowodnią… Fizyk, matematyk, ekonomista…prowadzą badania w swoich dziedzinach i nawet liczne tytuły nie poświadczą, że mogą mieć rację co do przekonania o istnieniu świata niematerialnego. Nauka opiera się o te same reguły dla wszystkich dziedzin, dlatego mamy już tak ogromny postęp. Dziwnym sposobem wierzący w duchowość twierdzą, że nauka, która wyjaśniła prawie każdy element życia, nie może dać odpowiedzi na pytania o życie niematerialne-duchowe. Oczywiście nie proponują w zamian żadnej innej metody poznania jak tylko te, które nauka już odrzuciła jako metody autoprogramowania i urojenia doskonale wyjaśnione przez psychologią i wykorzystywane w szkoleniach, propagandach i reklamach.
  Mam nadzieję, że znasz angielski, nie chce mi się cytować ludzi, którzy mają bardziej obrazowy sposób przedstawiania swoich myśli ode mnie, więc wklejam linka do krótkiego zabawnego wywodu wcześniej cytowanego przeze mnie Mahera: http://www.youtube.com/watch?v=aQp6GMzGPpU

 53. lboo 20.10.2013 18:28

  @goldencja:
  Z Twojego linka:
  “..the best thing of being an atheist: it require so little of your time…”

  Tak samo jest z ignorancją 🙂

  Konkludując:
  Ty wierzysz w nieomylność nauki, ja wierzę że istnieje coś poza materialnym światem. Różnimy się tylko tym że Ty zakładasz że jesteś nieomylna, ja nie wiem czy to w co wierze jest prawdą dlatego wciąż szukam. Może Twoja droga jest lepsza, mimo to ja i tak wole swoją.

 54. danush 20.10.2013 19:28

  Jedyna konkretna konkluzja,jaka mi się nasuwa w stosunku do wszystkich religii-to przejście na wegetarianizm,weganizm.witarianizm albo breatharianizm.

 55. adambiernacki 21.10.2013 14:53

  Biblia nie pozwala wykorzystywać seksualnie dzieci a Koran zdaje się tak…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.