W Finlandii trwa panika z powodu świńskiej grypy

Opublikowano: 16.02.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 647

Informacje o przypadkach śmierci w wyniku świńskiej grypy mocno przestraszyły mieszkańców Finlandii. W punktach dystrybucji szczepionek ustawiają się długie kolejki osób chętnych na wstrzyknięcie nieznanej substancji, która wedle przemysłu farmaceutycznego może im pomóc w starciu z wirusem.

Wiadomości na temat zgonów z powodu świńskiej grypy w Finlandii wzbudziły falę grozy. Rośnie ilość osób, chcących zaszczepić się przeciwko wirusowi, podaje Yle. W wielu miastach i gminach instytucje medyczne muszą zwiększyć liczbę personelu, aby móc zaszczepić wszystkich chętnych.

W niektórych gminach zamierzają zorganizować specjalne dni masowych szczepień w punktach medycznych dla osób zagrożonych. Grupa ta obejmuje pracowników socjalnych, kobiety w ciąży, wszystkie osoby powyżej 65 roku życia, dzieci w wieku od 6 do 35 miesięcy, jak również osoby wątłego zdrowia. Dla każdego, kto kwalifikuje się do grupy ryzyka, szczepionki są darmowe.

Zdaniem ekspertów, szczepionek powinno wystarczyć. Ludzie, którzy chcą się zaszczepić, a nie kwalifikują się do grupy ryzyka, specyfiki mogą kupować na receptę. Szczepionka według słów producentów zapewnia ochronę przeciwko świńskiej grypie oraz wirusowi grypy typu A i B. Wyniki analiz spraw prowadzonych przez Urząd Zdrowia i Opieki Społecznej pokazują, że w większości przypadków odnotowana tej zimy w Finlandii grypa – to świńska grypa. Od początku 2014 roku w wyniku infekcji zmarło już sześć osób.

Warto przypomnieć, że w czasie ostatniego grypowego szaleństwa związanego z wyimaginowaną pandemią wirusa świńskiej grypy, w krajach skandynawskich zaszczepiono setki tysięcy osób i wiele z nich doświadczyło negatywnych odczynów poszczepiennych. W pobliskiej Szwecji doszło do setek przypadków uszkodzeń neurologicznych w wyniku przyjęcia szczepionek. Część przypadków skończyła się narkolepsją (patrz film wyżej), były wypadki wstrząsów, które wymagały leczenia szpitalnego z intubacją włącznie. To tak jakby program antywirusowy w naszym systemie komputerowym zamiast zwalczać intruza uszkadzał ów system. Warto o tym pamiętać zamiast bezrefleksyjnie podkładać rękę do szczepień.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jeszcze 16.02.2014 15:47

    To sprytne szczepić osoby z grupy ryzyka w pierwszej kolejności. Osłabione jednostki gorzej zareagują na toksyczną szczepionkę i więcej z nich dozna poważnych skutków ubocznych, dodatkowo dzięki szczepieniom kobiet w ciąży można osiągnąć dwa w jednym, zatruć matkę razem z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.