Finowie mogą krytykować ekspansję islamu

Opublikowano: 16.05.2011 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 764

FINLANDIA. Komentarze Teuvo Hakkarainena, członka fińskiego parlamentu z partii Prawdziwi Finowie (Perussuomalaiset – przyp. tłum) na temat obcokrajowców, wygłoszone w wywiadzie dla gazety „Helsingin Sanomat”, nie są przestępstwem, według ustaleń policji helsińskiej.

Policja poinformowała biuro prokuratora generalnego, że nie przeprowadzi wstępnego dochodzenia w związku z wygłoszonymi uwagami. Eva Biaudet, rzecznik praw mniejszości zażądała przeprowadzenia dochodzenia mającego ustalić, czy Hakkarainen nie przekroczył dopuszczalnej granicy wolności wypowiedzi. Hakkarainen użył fińskiego słowa „neekeri”, które jest odbierane przez wielu czarnych obywateli jako obraźliwe. Powiedział, że w całych Helsinkach pojawią się minarety, a sen obywateli będzie zakłócany przez wezwania muezinów do modłów, które następnie kpiąco naśladował.

Policja ustaliła, że komentarze stanowiły krytykę obecnej polityki imigracyjnej oraz żądanie jej zmiany, ale nie osiągnęły poziomu „mowy nienawiści”.

Według oficera śledczego Jouni’ego Niskanena z helsińskiej policji, „Policja uważa, że tego przypadku nie można zaklasyfikować jako przestępstwa, lub nawet jeśli jest to przestępstwo, to tak trywialne, że prokurator nie wniesie oskarżenia”.

Tłumaczenie: BL
Zdjęcie: Esko Kurvinen
Źródło oryginalne: yle.fi
Źródło polskie: Euroislam


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.