W Etiopii odnaleziono mityczne „miasto gigantów”

Opublikowano: 27.06.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 272

Zespół archeologów dokonał sensacyjnego odkrycia w Etiopii. Odnaleziono zakopane ruiny zaginionego miasta, które według lokalnych legend, było kiedyś zamieszkane przez gigantów.

Zespół brytyjskich archeologów, prowadzony przez Timothy’ego Insolla, profesora na Uniwersytecie w Exter w Wielkiej Brytanii, odkrył starożytne „miasto gigantów” w mieście Haarla, we wschodniej Etiopii.

Podczas wykopalisk, odnaleziono 12-wieczny meczet, którego budowa przypominała te znalezione w Tanzanii i Somalii. To znalezisko architektoniczne pokazuje istnienie silnych kontaktów pomiędzy islamskimi społecznościami w Afryce. Archeolodzy odnaleźli również biżuterię oraz inne przedmioty, które pochodzą m. in. z Egiptu, Indii, Madagaskaru, Jemenu, Chin i Malediwów.

Odkrycia te świadczą o tym, że Etiopia była bardziej połączona ze światem, niż wcześniej sądzono. Miasto było ważnym ośrodkiem handlowym w regionie. W okresie od X do XV wieku i miało kontakty z Persami, Egiptem i Indiami. Co więcej archeolodzy zbadali szczątki około 300 osób, znalezione w komnatach grobowych. Wykonano badania dotyczące diety mieszkańców, aby dotrzeć do prawdy o mitycznym „mieście gigantów”.

Lokalne legendy mówią o tym, że w przeszłości giganci zamieszkiwali miasto, ponieważ budynki były wykonane z ogromnych bloków kamienia, których nie mógłby podnieść przeciętny człowiek. O ile legenda jest fascynująca, naukowcy nie odnaleźli żadnych dowodów na istnienie gigantów. Profesor Timothy Insoll stwierdził, że miasto zamieszkiwali głównie obcy przybysze oraz tubylcy wykonujący biżuterię.

Starożytne kultury z całego świata mają swoje legendy o olbrzymach, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię. Nie ma znaczenia na jakim jesteśmy kontynencie, podania o gigantach znajdują się w każdym zakątku świata. Jeden z ciekawszych starożytnych manuskryptów dotyczący gigantów został znaleziony w Grotach Qumran. Naukowcy odnaleźli tam tak zwaną „Księgę Gigantów” – apokryf, który rozszerza narrację Starego Testamentu. Tekst ten jest prawdopodobnie oparty na księdze Henocha, datowaną na III wiek przed naszą erą.

Autorstwo: B
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
GojjAnonim
Użytkownik
GojjAnonim

“…ponieważ budynki były wykonane z ogromnych bloków kamienia….
.”
No patrz a ja myślałem że znależli ponadwymiarową wycieraczkę do sandałów i na podstawie tego wywnioskowali że żyli tam kiedyś giganci. (Mniej grzeczna wersja anegdoty to ze znaleziskiem metrowego dilda ….)
”Bracia” muuuuuuuuuuzułmanie nie grzeszą inteligencją moze przez małżeństwa kazirodcze?