W Etiopii odnaleziono mityczne „miasto gigantów”

Opublikowano: 27.06.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 386

Zespół archeologów dokonał sensacyjnego odkrycia w Etiopii. Odnaleziono zakopane ruiny zaginionego miasta, które według lokalnych legend, było kiedyś zamieszkane przez gigantów.

Zespół brytyjskich archeologów, prowadzony przez Timothy’ego Insolla, profesora na Uniwersytecie w Exter w Wielkiej Brytanii, odkrył starożytne „miasto gigantów” w mieście Haarla, we wschodniej Etiopii.

Podczas wykopalisk, odnaleziono 12-wieczny meczet, którego budowa przypominała te znalezione w Tanzanii i Somalii. To znalezisko architektoniczne pokazuje istnienie silnych kontaktów pomiędzy islamskimi społecznościami w Afryce. Archeolodzy odnaleźli również biżuterię oraz inne przedmioty, które pochodzą m. in. z Egiptu, Indii, Madagaskaru, Jemenu, Chin i Malediwów.

Odkrycia te świadczą o tym, że Etiopia była bardziej połączona ze światem, niż wcześniej sądzono. Miasto było ważnym ośrodkiem handlowym w regionie. W okresie od X do XV wieku i miało kontakty z Persami, Egiptem i Indiami. Co więcej archeolodzy zbadali szczątki około 300 osób, znalezione w komnatach grobowych. Wykonano badania dotyczące diety mieszkańców, aby dotrzeć do prawdy o mitycznym „mieście gigantów”.

Lokalne legendy mówią o tym, że w przeszłości giganci zamieszkiwali miasto, ponieważ budynki były wykonane z ogromnych bloków kamienia, których nie mógłby podnieść przeciętny człowiek. O ile legenda jest fascynująca, naukowcy nie odnaleźli żadnych dowodów na istnienie gigantów. Profesor Timothy Insoll stwierdził, że miasto zamieszkiwali głównie obcy przybysze oraz tubylcy wykonujący biżuterię.

Starożytne kultury z całego świata mają swoje legendy o olbrzymach, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię. Nie ma znaczenia na jakim jesteśmy kontynencie, podania o gigantach znajdują się w każdym zakątku świata. Jeden z ciekawszych starożytnych manuskryptów dotyczący gigantów został znaleziony w Grotach Qumran. Naukowcy odnaleźli tam tak zwaną „Księgę Gigantów” – apokryf, który rozszerza narrację Starego Testamentu. Tekst ten jest prawdopodobnie oparty na księdze Henocha, datowaną na III wiek przed naszą erą.

Autorstwo: B
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
GojjAnonim
Użytkownik
GojjAnonim

“…ponieważ budynki były wykonane z ogromnych bloków kamienia….
.”
No patrz a ja myślałem że znależli ponadwymiarową wycieraczkę do sandałów i na podstawie tego wywnioskowali że żyli tam kiedyś giganci. (Mniej grzeczna wersja anegdoty to ze znaleziskiem metrowego dilda ….)
”Bracia” muuuuuuuuuuzułmanie nie grzeszą inteligencją moze przez małżeństwa kazirodcze?