W Egipcie muzułmanie spalili 80 domów chrześcijan

Opublikowano: 22.06.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 629

Tłum muzułmanów podpalił i zniszczył domy 80 chrześcijańskich rodzin w wiosce Al-Beida w Egipcie, karząc ich za to, że rzekomo chcieli przekształcić jeden z budynków we wsi w kościół.

Świadek zajść, chrześcijanin Mousa Zarif wspomina: „W piątek wieczorem, po południowej modlitwie, duża grupa muzułmańskich fanatyków zgromadziła się przed nowym domem mojego kuzyna, Naima Aziza, będący w budowie, z powodu plotek, które rozpowszechniono w wiosce, że budynek ten będzie zamieniony w kościół”.

Muzułmański tłum nie tylko zniszczył budynek i materiały budowlane, ale także pobił Aziza wraz z kuzynem. Później tłum podpalił i zniszczył wszystkie chrześcijańskie domy i nieruchomości w wiosce, zmuszając chrześcijan do ucieczki.

Przemoc wobec chrześcijan w Egipcie wydarzyła się wielokrotnie w tym roku. Miesiąc temu, siedem chrześcijańskich domów było spalonych i splądrowanych, a chrześcijanka została rozebrana do naga przez tłum i upokorzona przez muzułmanów wściekły, że jej syn miał prawdopodobnie romans z muzułmanką.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: ChristianPost.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. luzak1977 22.06.2016 09:39

  Jakiś filmik, zdjęcie może? Tak samo można napisać, że ten pobił tamtego, ale prawdopodobnie tamten uciekł bo tak chciał.

 2. bob 22.06.2016 11:41

  luzak1977…wiesz co ..nie ośmieszaj się .

 3. BrutulloF1 22.06.2016 14:01

  Bydlaki jeździli na saksy do Arabii Saudyjskiej i naoglądali się tam “prawdziwego islamu”. Potem wracają i każą babom zasłaniać twarz i zwalczać niewiernych.

 4. luzak1977 22.06.2016 19:19

  @bob
  Jestem po prostu realistą, a dodatkowo każdą nieudokumentowaną sprawę traktuję jako prowokację. Dziś można ludziom wcisnąć każdy kit jako szczerą prawdę. Tak rodzą się konflikty, na których ktoś nieźle zarabia.

 5. realista 22.06.2016 19:22

  realistą jestem ja. 😛
  i się z tobą zgadzam.

  pozdro… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.