W Dubaju rozpoczął pracę robot-policjant

Opublikowano: 25.05.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1105

Robot patrolujący o nazwie Robocop otrzymał odznakę policyjną i został oficjalnie wpisany na listę policji w Dubaju. W pierwszym dniu pracy robot patrolował korytarze podczas konferencji Gulf Information Security Expo w Dubaju, dotyczącej użycia nowych technologii do zapewniania bezpieczeństwa.

Robot o nazwie nomen omen – Robocop – to kolejny przykład coraz większego udziału sztucznej inteligencji w różnych profesjach. Tym razem urządzenie znalazło swoje zastosowanie w policji, oferując szereg możliwych zastosowań.

Humanoidalny robot mierzy 170 centymetrów i waży prawie sto kilogramów. Robocop orientuje się w terenie za pomocą nawigatora GPS, potrafi rozpoznawać wyraz twarzy i gesty. Potrafi także identyfikować podejrzane osoby poprzez bazę zdjęć. Może komunikować się w sześciu językach, w tym angielskim i arabskim. Oprócz wyłapywania przestępców, robot może wykonywać także inne zadania. Można będzie u niego zapłacić grzywnę, jeśli została ona wcześniej wymierzona.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. BrutulloF1 26.05.2017 09:57

  A bedzie się modlił 5 razy dziennie?

 2. Aida 26.05.2017 10:18

  “Robocop orientuje się w terenie za pomocą nawigatora GPS, potrafi rozpoznawać wyraz twarzy i gesty. Potrafi także identyfikować podejrzane osoby poprzez bazę zdjęć. Może komunikować się w sześciu językach, w tym angielskim i arabskim. Oprócz wyłapywania przestępców, robot może wykonywać także inne zadania. Można będzie u niego zapłacić grzywnę, jeśli została ona wcześniej wymierzona.”
  Mnie to przeraża. Wyobraźcie sobie na przykład, że źle odczyta wyraz twarzy…
  Albo pomyli obywatela z kimś innym, bo będzie bardzo podobny…

 3. BrutulloF1 26.05.2017 22:34

  Kto im go skonstruował i za ile? Przecież oni nie potrafią nic oprócz obcinania łbów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.