W Danii aresztowano 20 osób planujących zamach

Opublikowano: 17.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 885

Policja aresztowała w Danii w ubiegłym tygodniu 20 osób podejrzanych o plany przeprowadzenia islamistycznego ataku terrorystycznego.

Naloty policji miały miejsce w całym kraju w środę i doprowadziły do aresztowania podejrzanych starających się nabyć materiały wybuchowe i broń. „W naszej ocenie ci ludzie działali z pobudek zbrojnego islamizmu”, powiedział na konferencji szef operacyjny służby wywiadowczej Flemming Drejer. W ocenie służb podejrzani mieli i intencję i zdolność popełnienia zarzucanych im czynów.

Wcześniej w tym roku sąd duński skazał na 12 lat więzienia syryjskiego uchodźcę, który planował odpalić co najmniej jedną bombę w Kopenhadze i atakować nożem przypadkowych przychodniów. Moyed Al Zoebi działał na rzecz Państwa Islamskiego.

Ostatnim atakiem terrorystycznym, jaki wydarzył się w Danii, był zamach w 2015 roku podczas konferencji o wolności słowa z udziałem szwedzkiego artysty Larsa Vilksa, oraz na synagogę. Zamachowiec Omar Abdel Hamid El-Hussein zabił wtedy dwie osoby, a sześciu funkcjonariuszy ranił. Podczas strzelaniny na sali konferencji były obecne Polki, reprezentujące organizację Passion for Freedom.

Na podstawie: Euronews.com, TimesOfIsrael.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
majkel
Użytkownik
majkel

Polscy antyterroryści nie cackają się jak Duńczycy czy Niemcy, wchodzą z samego rana z drzwiami, dwa granaty na szybką pobudkę i zamiast …guten morgen…, …wszyscy na glebę…!!!. I to jest profesjonalizm, adekwatne działanie w stosunku do bandyty