W Danii aresztowano 20 osób planujących zamach

Opublikowano: 17.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1359

Policja aresztowała w Danii w ubiegłym tygodniu 20 osób podejrzanych o plany przeprowadzenia islamistycznego ataku terrorystycznego.

Naloty policji miały miejsce w całym kraju w środę i doprowadziły do aresztowania podejrzanych starających się nabyć materiały wybuchowe i broń. „W naszej ocenie ci ludzie działali z pobudek zbrojnego islamizmu”, powiedział na konferencji szef operacyjny służby wywiadowczej Flemming Drejer. W ocenie służb podejrzani mieli i intencję i zdolność popełnienia zarzucanych im czynów.

Wcześniej w tym roku sąd duński skazał na 12 lat więzienia syryjskiego uchodźcę, który planował odpalić co najmniej jedną bombę w Kopenhadze i atakować nożem przypadkowych przychodniów. Moyed Al Zoebi działał na rzecz Państwa Islamskiego.

Ostatnim atakiem terrorystycznym, jaki wydarzył się w Danii, był zamach w 2015 roku podczas konferencji o wolności słowa z udziałem szwedzkiego artysty Larsa Vilksa, oraz na synagogę. Zamachowiec Omar Abdel Hamid El-Hussein zabił wtedy dwie osoby, a sześciu funkcjonariuszy ranił. Podczas strzelaniny na sali konferencji były obecne Polki, reprezentujące organizację Passion for Freedom.

Na podstawie: Euronews.com, TimesOfIsrael.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. majkel 17.12.2019 12:35

    Polscy antyterroryści nie cackają się jak Duńczycy czy Niemcy, wchodzą z samego rana z drzwiami, dwa granaty na szybką pobudkę i zamiast …guten morgen…, …wszyscy na glebę…!!!. I to jest profesjonalizm, adekwatne działanie w stosunku do bandyty

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.