W Czechach zalegalizowano sprzedaż marihuany

Opublikowano: 09.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 858

Czeski parlament zezwolił aptekom na sprzedaż marihuany na receptę. Ustawa wchodzi w życie z nowym rokiem.

W 2013 roku dostępna będzie jedynie importowana marihuana, ale po jakimś czasie Europejski Państwowy Instytut ds. Kontroli Narkotyków będzie wydawał licencje uprawniające do uprawy konopi przez lokalnych producentów.

Ustawa ma umożliwić dostęp do marihuany pacjentom, którzy jej potrzebują i używają mimo tego, że jest nielegalna.

W medycynie marihuana wykorzystywana jest przede wszystkim, żeby zmniejszyć ból u pacjentów chorych na raka.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Hassasin 09.12.2012 14:55

  Allach Akbar ! 🙂

 2. adambiernacki 09.12.2012 16:52

  Brawo! Zawsze wiedziałem, że należy stworzyć unię słowiańską. Właśnie skończyłem cedzenie wina ze zbioru 2012. Nie wszystko miałem cierpliwość przecedzić. Część wypiłem kisielku i powiem brombelku, że jest mi wesoło. Trzeba wszak sprawdzić czy głowa boleć nie będzie. Oj, słodka rozkoszy twardej wymowy uderzasz sodową wodą do głowy….lalalala. Kosztowanie mego bożo le doprowadzio ooo mnie do upojenia znacznego a tu obiad jeszcze… hej, ho! Konopa dobra dla chłopa! Wino… jest magicznym napojem. |Nawaliłem się przy tej ciężkiej pracy cacy cacy. “Po owocach ich poznacie”. Po moich owocach teście wyglądają lepiej wreszcie. Ale moja kobita o dziwne rzeczy pyta. Robić samemu różne rzeczy…trza…tra la la la. Pozdrawiam serdecznie WM brać osz krczeł go nać. Chyba pójdę wcześniej spać:-)

 3. 23 09.12.2012 21:15

  wypiles…nie pisz

 4. spaceman 09.12.2012 23:24

  Chyba zachoruję na raka i przeprowadzę się do Pragu 😉 Ciekawe czy obcokrajowcy będą mogli kupować w ich aptekach 😉 L-E-G-A-L-I-Z-A-C-J-A

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.