W czasie upałów z nieba padają ptaki

Opublikowano: 17.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 979

W mieście Valladolid w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie temperatury osiągnęły najwyższy w historii poziom ponad 40,6 stopnia Celsjusza, uwagę mieszkańców przykuło dziwne zachowanie ptaków. Gołębie, jerzyki, a nawet bociany zaczęły spadać na ziemię.

Policja miejska poinformowała, że ​​telefony od zaniepokojonych obywateli odbierane były przez cały czwartek. Według ich opowieści ptaki nagle straciły wysokość i spadły na ziemię. Najprawdopodobniej przyczyną tego zachowania może być odwodnienie, które prowadzi do gwałtownego upadku, dezorientacji i niezdolności do latania, zauważa radiostacja. Rekordowa fala upałów w Valladolid nie skończy się do przyszłego wtorku, ostrzegają prognostycy.

Ekstremalne upały, które osiadły w Hiszpanii, doprowadziły do ​​śmierci prawie 240 osób w ciągu pięciu dni. Według niego Instytut Zdrowia Karola III podległy Ministerstwu Zdrowia obliczył, że od 10 lipca do 14 lipca włącznie w królestwie zginęło 237 osób z powodu nadmiernie wysokich temperatur powietrza.

Hiszpańska Państwowa Agencja Meteorologiczna podniosła poziom alarmów pogodowych w większości regionów do żółtego (niebezpieczeństwo) i pomarańczowego (wysokie niebezpieczeństwo). W niektórych prowincjach poziom alarmu został podniesiony do najwyższego – czerwonego (ekstremalne niebezpieczeństwo). Temperatura powietrza może sięgać prawie 45 stopni Celsjusza.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.