W Chinach sklonowali wilka polarnego

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 757

Chińska firma biotechnologiczna ogłosiła narodziny pierwszego na świecie sklonowanego dzikiego wilka polarnego. Informacje na ten temat publikuje „Global Times”.

Według Mi Jidong, dyrektora generalnego Sinogene Biotechnology Co, chińscy badacze od 2020 r. współpracują z Harbin Polarland Oceanarium, specjalizując się w zwierzętach polarnych w celu uratowania ginących gatunków polarnych.

Komórki dawcy uzyskano z próbki skóry dzikiej samicy wilka polarnego, który został sprowadzony z Kanady. Klonowanie zajęło około dwóch lat. Klonowanie wilka przeprowadzono przez konstruowanie 137 nowych zarodków z oocytów, w których jądra zostały usunięte, oraz komórki somatyczne z późniejszym przeniesieniem 85 zarodków do macicy siedmiu beagli.

Jedno jajo rozwinęło się w zdrowego osobnika o nazwie Maya. Wybór psa jako surogatu został dokonany, ponieważ psy mają wspólne pochodzenie genetyczne ze starożytnymi wilkami. Eksperci uważają, że narodziny pierwszego sklonowanego dzikiego arktycznego wilka na świecie jest ważnym kamieniem milowym w stosowaniu technologii klonowania, co ma ogromne znaczenie dla utrzymywania różnorodności biologicznej oraz rzadkich i zagrożonych zwierząt.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.