W Chinach powstał pierwszy bezzałogowy śmigłowiec bojowy

Opublikowano: 22.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 287

Najnowszy projekt chińskiego przemysłu lotniczego został przedstawiony na China Helicopter Exposition – wystawie, która odbyła się w mieście Tianjin. Dwa modele bezzałogowego śmigłowca o nazwie AV500W są przeznaczone do działań rozpoznawczych oraz bojowych.

Długość śmigłowca wynosi 7,2 metra i jest on w stanie unieść 120 kilogramów broni i sprzętu. Poinformowano, że śmigłowiec rozpoznawczy będzie mógł pozostawać w powietrzu przez osiem godzin ze względu na jego lżejszą wagę, natomiast śmigłowiec bojowy będzie mógł latać dwa razy krócej – do czterech godzin.

Obydwa modele mogą unieść się na wysokość do czterech kilometrów, a ich maksymalna prędkość wynosi około 170 km/h. Wersja bojowa jest wyposażona w sprzęt radarowy i system naprowadzania rakiet. Dodatkowo model AV500W jest wyposażony w karabin maszynowy oraz schowek na bombę.

„Śmigłowiec może być użyteczny w wielu różnych sytuacjach. Między innymi przy patrolowaniu granic, w działaniach antyterrorystycznych, lotniczych oraz w małych operacjach wojskowych” – powiedział dziennikowi China Daily jeden z twórców AV500W.

Istnieje popyt na śmigłowce tego typu, jednak póki co na rynku jest ich niewiele. Według twórców, oba modele będą gotowe do produkcji seryjnej już w przyszłym roku.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: ChinaDaily.cn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o