W Brześciu została zatrzymana dyrektorka Polskiej Szkoły

Opublikowano: 13.03.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1244

W czwartek po powrocie z Polski na Białoruś została zatrzymana Anna Paniszewa, dyrektorka organizacji „Polska Szkoła”.

Wracała autobusem z Polski i miała przyjechać do Brześcia o 13:20 czasu lokalnego, ale teraz jej telefon jest niedostępny. Według niepotwierdzonych informacji dyrektorka organizacji „Polska Szkoła” została zatrzymana. Dobrze poinformowane źródło opowiedziało o tym Tut.by. O zatrzymaniu Paniszewy informuje również kanał firmy Belteleradiokompanii na „Telegramie”.

„Śledczy we współpracy z pracownikami VI wydziału MSW przeprowadzili rewizje w biurze organizacji oraz w miejscach zamieszkania jej pracowników. Skonfiskowano sprzęt biurowy, dokumenty statutowe i inne materiały, w tym plakaty i literaturę dotyczącą działalności Romualda Rajsa. Śledczy i policjanci prowadzą pilne czynności dochodzeniowe” – informuje Komitet Śledczy.

Wcześniej dyrektorka szkoły Anna Paniszewa opublikowała na Facebooku apel w sprawie karnej. Anna Paniszewa nazywa te oskarżenia „naciąganymi” i uważa, że ​​ich celem jest „likwidacja Polskiej Szkoły”.

„Podczas podróży służbowej dowiedziałam się, że nasza szkoła, jak się okazuje, prowadzi – nawet trudno to powiedzieć – propagandę nienawiści etnicznej i religijnej. Nie wyobrażam sobie, jak takie słowa można zastosować w odniesieniu do naszej szkoły. Niemniej jednak wszczęto postępowanie zgodnie z Kodeksem Karnym, na podstawie art. 130. Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że faktycznie jest tu jakieś nieporozumienie” – powiedziała Anna Paniszewa.

Przypomnijmy, że w czwartek w Brześciu na Białorusi zatrzymano współzałożyciela Polskiej Szkoły Sp. z o.o. w związku ze sprawą karną dotyczącą gloryfikacji zbrodniarzy wojennych. Poinformował o tym zastępca naczelnika Komitetu Śledczego w obwodzie brzeskim Siergiej Strapko.

Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało we wtorek o wydaleniu z kraju Jerzego Timofiejuka z Konsulatu Generalnego w Brześciu, uzasadniając decyzję tym, że brał on udział w nieoficjalnych uroczystościach poświęconych żołnierzom wyklętym, które odbyły się 28 lutego w Brześciu. Brali w nich udział m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych i młodzieżowych związanych z Polską.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.