W Brukseli wstrzymano rozwój sieci 5G

Opublikowano: 08.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2815

Jak wynika z raportów, plany pilotażowego projektu zapewnienia szybkiego Internetu bezprzewodowego 5G w Brukseli zostały wstrzymane ze względu na obawy o zdrowie obywateli.

W lipcu rząd zawarł umowę z trzema operatorami telekomunikacyjnymi na złagodzenie surowych norm promieniowania w Brukseli. Jednak według Regionu niemożliwe jest oszacowanie promieniowania z anten wymaganych dla tych usług.

„Nie mogę powitać takiej technologii, jeśli nie są respektowane standardy promieniowania, które muszą chronić obywatela, bez względu czy będzie to 5G czy nie” – powiedziała minister środowiska Céline Fremault (CDH). „Mieszkańcy Brukseli nie są królikami doświadczalnymi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem. Nie możemy pozostawić żadnych wątpliwości” – dodała.

Przy obecnych standardach promieniowania projekt pilotażowy 5G nie może być zrealizowany, a Fremault powiedziała Bruzz, że nie zamierza robić wyjątku.

Region Brukseli ma szczególnie surowe normy promieniowania dla wdrożeń telekomunikacyjnych. Standard 6 woltów na metr doprowadził już w przeszłości do problemów z zapewnieniem szybkiego mobilnego internetu za pośrednictwem 4G w stolicy.

W ubiegłym tygodniu różne rządy w Belgii po raz kolejny nie osiągnęły porozumienia w sprawie licytacji licencji 5G. Ustawa została zablokowana przy rozpatrywaniu dystrybucji wpływów. Zdaniem ministra telekomunikacji Philippe’a De Backera to przyszły rząd podejmie tą decyzję.

Źródło oryginalne: BrusselsTimes.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Dawid 08.04.2019 12:35

  Nie wierzę, że ktoś się martwi o “zdrowie obywateli”. Raczej to jednak elita martwi się o swoje zdrowie, ale szansa, że w Polsce może nas to ominie skoro w Brukseli tego zakazują. Czekamy jeszcze na informacje z Korei i ich 5G.

 2. Jarogniew 08.04.2019 13:24

  Dni pani Céline Fremault na stanowisku sa policzone. Biznes nie liczy się z człowiekiem.

 3. Seweryn 08.04.2019 14:35

  Scientists and doctors call for a moratorium on the roll-out of 5G.
  https://www.5gappeal.eu/

 4. cacor 08.04.2019 17:07

  @Dawid
  Dokładnie to samo pomyślałem. Od kiedy oni tak przejmują się zdrowiem plebsu?
  Przecież dla nich tylko kasa się liczy, nie ludzie!
  Jeżeli się mylę, to powinni zainteresować się również szczepieniami i Raundapem w żarciu!

 5. Fenix 09.04.2019 10:12

  Mam nadzieję na wdrożenie telekomunikacji bezpośredniej G-com 0~( i )~0 w całej Europie i na świecie , bez masztów transmisyjnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.