W Baltimore uprowadzają pasażerów Ubera

Opublikowano: 05.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1800

W Stanach Zjednoczonych popularność zdobywa nowy sposób napadów rabunkowych.

Na ulicach Baltimore, zaliczanego do najbardziej niebezpiecznych miast, policja i FBI zanotowały nowy rodzaj rabunków: sprawcy zamawiają poprzez aplikację telefoniczną usługę Uber bądź Lyft, a gdy samochód podjeżdża, napadają na kierowcę, obezwładniają go (nawet wsadzając do bagażnika), a następnie wykonują niby-legalny kurs jako kierowcy podjeżdżając do umówionego pasażera, który jest następnie obrabowywany.

W ciągu ostatnich 48 godzin zanotowano w Baltimore trzy oddzielne tego typu incydenty. Oczywiście żadne media nie podają szczegółów, a nawet koloru skóry napastników, a przecież nawet oficjalne statystyki podają, że sprawcami przestępstw kryminalnych są w 85% „mężczyźni afroamerykańscy”. W przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców czarni popełniają 62 przestępstwa kryminalne, w porównaniu do 7,8 dokonywanych przez białych mężczyzn.

Tymczasem w Chicago, rządzonym przez Lori Lightfoot, lewicową komunistkę, kowidową terrorystkę i na dodatek murzyńską lesbijkę, zanotowano właśnie ponad 3200 postrzeleń od początku tego roku, co przekłada się na około 10 postrzeleń dziennie. Od stycznia do listopada zginęło od kul, w tym rządzonym przez Demokratów mieście, 637 osób.

Chicago posiada jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących kupna i posiadania broni (np. przed kupnem przechodzi się dogłębne sprawdzanie profilu osoby), lecz statystyki pokazują jednoznacznie, że ta dalsza legislacyjna „walka z pistoletami” i zaostrzanie przepisów jest bezsensowne, gdyż ofiary są postrzelane i zabijane głównie przy użyciu broni pochodzącej z nielegalnych źródeł.

Na podstawie: Bniajfi.org
Źródło: Bibula.com

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 05.12.2022 12:21

    Wprowadzenie ograniczeń w jednym mieście niczego nie daje. Wystarczy z niego wyjechać (lub zamówić wysyłkowo) i już ma się taką broń na jaką nas stać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.