W Australii zabito setki tysięcy ptaków

Opublikowano: 31.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 868

W australijskim stanie Wiktoria szaleje ptasia grypa. Z powodu choroby uśmiercono setki tysięcy ptaków hodowlanych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Co najmniej osiem krajów tymczasowo wstrzymało import produktów drobiowych.

Epidemia ptasiej grypy rozpoczęła się pod koniec lipca na fermie jaj z wolnego wybiegu w mieście Lethbridge. Władze powiadomiły, że wykryto trzy różne szczepy wirusa o różnym nasileniu. Zarażone ptaki hodowlane, w tym kury, indyki i emu, znaleziono na sześciu fermach drobiu na terenie całego stanu Wiktoria.

Hodowcy drobiu uśmiercili dotychczas około 400 tysięcy ptaków. Najbardziej poszkodowana jest firma Farm Pride, która musiała zabić aż 380 tysięcy ptaków. Firma prognozuje, że z powodu epidemii ptasiej grypy może stracić 18-23 miliony dolarów w roku finansowym 2020-2021.

Wśród państw, które wstrzymały import produktów drobiowych, są Wyspy Salomona. Władze zdołały przekonać kraje, aby zakaz nie dotyczył wyrobów z całej Australii, lecz wyłącznie tych, które pochodzą ze stanu Wiktoria. Rząd postanowił również wspomóc finansowo firmy, które zmuszone są do uboju drobiu, aby zapobiec potencjalnej katastrofie finansowej.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: cicitony (CC0)
Na podstawie: ABC.net.au
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. KubaD. 31.08.2020 17:45

    Czyżby usrael naprodukował za dużo drobiu?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.