W Australii stworzono robota pasterskiego

Opublikowano: 24.07.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 300

Przywykliśmy już do tego, że jeśli ktoś pomaga pasterzom w wypasie bydła to są to przeważnie psy. Australijscy eksperci postanowili opracować zrobotyzowanego pasterze, który będzie w stanie zautomatyzować w maksymalnym stopniu opiekę nad bydłem.

Specjaliści z University of Sydney opracowali robota, który może działać jak pasterza. Urządzenie nazwano Swagbot. Robot jest w stanie zbierać krowy w stado i potrafi się poruszać w terenie pełnym przeszkód.

Swagbot ma cztery koła, które są napędzane niezależnie od siebie. Robot jest w stanie wykryć przeszkody i identyfikować zwierzęta. Jego próby w terenie rozpoczęły się już miesiąc temu i potwierdziły jego skuteczność.

W przyszłości roboty pasterskie z pewnością się upowszechnią. Trwają już prace nad nową wersją Swagbota, który będzie w stanie zidentyfikować chore i ranne zwierzęta. Robot ma być również w stanie określić, czy na danym odcinku pastwiska jest wystarczająco dużo trawy, a gdyby jej brakowało, powinien być w stanie przeprowadzić stado w nowe miejsce.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Nawet kwa pastuszka pozbawi roboty ta głupota ludzka.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Krowy pomyślą co ten idiota wyprawia i przestaną produkować mleko.

nemoein
Użytkownik

nie rozumiem w czym problem – praca nie jest najważniejsza! w kapitalizmie nie liczy się praca tylko efekt, jeśli dany pasterz kupi sobie robota to oszczędzi na swojej pracy, a efekt osiągnie co najmniej ten sam – biorąc pod uwagę, że może kupić robota 2 i 3, to znacznie zwiększy efektywność a przy tym będzie miał czas zająć się czymś innym! Praca nie jest najważniejsza w kapitalizmie – to socjalizm wmawia, że praca rzecz święta !

lboo
Użytkownik
lboo

@nemoein: zgadza się, w kapitalizmie najważniejszy jest kapitał, a ten od dłuższego czasu już nie powstaje w wyniki pracy. Tworzony jest z powietrza przez uprzywilejowaną grupę społeczną. Jakie są tego konsekwencje doskonale widać…

MvS
Użytkownik
MvS

Śmiem twierdzić, że kapitał (w rozumieniu współczesnego systemu obotu pieniądza he, he) nigdy nie był “wytwarzany” przez nieuprzywilejowaną grupę społeczną. Od czasów feudalnych kapitał w postaci pieniądza jest gromadzony przez grupę społeczną- szlachtę poprzez sprzedaż dóbr wypracowanych rękami poddanych, którzy dostawali za tę pracę poczucie, złudne, bezpieczeństwa. W procesie inwestowania i realizacji zysków nie brali oni udziału. Po akumulacji i zmianach technologicznych szlachta zmieniła się w fabrykantów, potem przedsiębiorców, wreszcie właścicieli korporacji. Nie było takiego procesu jak akumulacja kapitału przez chłopa pańszczyźnianego czy robotnika fabrycznego.