W Ameryce biali stają się mniejszością

Opublikowano: 18.05.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 759

W Stanach Zjednoczonych ponad 50 proc. noworodków ma pochodzenie afrykańskie, azjatyckie, latynoskie lub mieszane. To oznacza, że biali powoli stają się mniejszością w Ameryce, poinformowała „Gazeta Wyborcza“.

Symboliczna połowa, po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych, przekroczona została w pierwszej połowie 2011 r., wynika z badań demograficznych. W okresie od stycznia do lipca ubiegłego roku urzędy odnotowały przyjście na świat 2,02 mln dzieci mniejszości etnicznych, co w sumie stanowiło 50,4 proc. ogółu urodzeń. Dla porównania w 1990 r. odsetek ten wynosił 37 proc.

W USA spada liczba urodzin, ale te tendencje najbardziej są widoczne wśród przedstawicieli białej rasy.

Źródło: PL Delfi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stasiu26 18.05.2012 20:19

    Tytuł pod publikę, ciągle jest ich najwięcej. 49,6% – co to za mniejszość ? To chyba normalne, że będzie coraz mniej “czystej krwi” białych. Chyba, że chcecie zakazać ich związków z przedstawicielami innych ras.

  2. Il 19.05.2012 10:03

    Potomkowie niewolników odzyskują wolność a rasa białych wymrze jak dinozaury lub zmiesza się z innymi rasami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.