W Amazonii znaleziono nieznane plemię Indian

Opublikowano: 27.12.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 983

Brazylijskiemu fotografowi Ricardo Stukertowi udało się wykonać zdjęcia amazońskiego plemienia, które unika kontaktu ze światem zewnętrznym, donosi The Guardian. Zdjęcia zostały zrobione w brazylijskim stanie Acre na granicy z Peru. Śmigłowiec, którym leciał Ricardo Stukert, zmienił kurs z powodu deszczu i przeleciał nad terytorium, gdzie żyją Indianie.

Eksperci szacują, że plemię liczy około 300 osób. Ludzie zajmują się łowiectwem, rybołówstwem, uprawą bananów, słodkich ziemniaków i orzeszków ziemnych. Nazwa plemienia nie jest znana naukowcom.

“Oni nigdy nie mieli kontaktu z nikim. Nic nie wiemy o języku, w którym mówią, ale jeśli go poznamy, oni będą mieli problemy…” – zauważył Jose Carlos Meirelles, ekspert w dziedzinie rdzennej ludności Brazylii. „Oni są świadomi istnienia naszego świata, ale bardzo mało o nim wiedzą” – dodał Meirelles. “W 2014 roku jedno z tych plemion zetknęło się z cywilizacją. Jego przedstawiciele myśleli, że helikopter to coś magicznego, że to ogromny ptak i nie mogli pojąć, że ludzie siedzą w środku maszyny” – powiedział Meirelles.

W Brazylii ciągle znajduje się około 80 grup „bezkontaktowych”, ale ich istnienia z każdym rokiem jest coraz bardziej zagrożone przez działalność mafii narkotykowych, nielegalny wyręb i górnictwo.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.