W Albercie COVID-19 traktują jak inne choroby

Opublikowano: 30.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1292

Minister zdrowia Alberty w Kanadzie bronił zmian w reakcji na COVID-19 w prowincji, nazywając rozluźnienie ograniczeń „nieuniknionym następnym krokiem”.

Tyler Shandro powołując się na liczby szczepień i niższe ryzyko poważnych skutków dla dzieci zarażonych COVID-19. stwierdził, że „dane pokazują, że szczepionki, zredukowały liczbę przypadków śmiertelnych i ograniczyły zakaźność. To dobra rzecz, która pozwala nam przejść do kolejnej reakcji”. „Obciążenie systemu opieki zdrowotnej i nasze obawy dotyczące ochrony życia zmieniają się”.

W środę prowincja ogłosiła, że znosi szereg środków związanych z kwarantanną, izolacją i maskami.

Shandro powiedział, że zmiany zostały wprowadzone na podstawie rekomendacji dr Deeny Hinshaw, dyrektora medycznego prowincji, jego zdaniem w ślad za Albertą wkrótce pójdą inne prowincje. Wskazał, że przyczyną przejścia prowincji w kierunku leczenia COVID-19 jako choroby endemicznej był wskaźnik pełnych szczepień wynoszący 65 procent kwalifikujących się Albertan

Albertynie z objawami COVID-19 nie będą proszeni o poddanie się testom, ale o pozostanie w domu, dopóki nie poczują się lepiej. A dwa tygodnie później testy COVID-19 będą dostępne tylko dla osób, które muszą udać się do szpitala lub odwiedzić lekarza.

Maski nie będą obowiązkowe w transporcie publicznym, wspólnych przejazdach i taksówkach od 16 sierpnia, ogłosiła prowincja. Pewne maskowanie może być nadal wymagane w szpitalach lub placówkach opiekuńczych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o