VW, BMW i Daimler eksperymentowały na ludziach i zwierzętach

Opublikowano: 31.01.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 33

Niedawno ujawniono, że VW i kilka innych koncernów, w szczególności BMW i Daimler, sponsorowało pracę centrum badawczego EUGT, które zmuszało małpy do wdychania spalin przez cztery godzin dziennie. W tym czasie wyświetlano im kreskówki, aby te zachowywały spokój. Warto zauważyć, że VW wiedział o tym wszystkim. Co więcej, zgodnie z ujawnioną korespondencją, niemiecka firma organizowała te eksperymenty.

10 maja 2013 r. Michael Spallek, szef Europejskiej Grupy Badawczej ds. Środowiska i Zdrowia w Sektorze Transportowym (EUGT), który w tym czasie był jednocześnie głównym lekarzem produkcji Volkswagena, wysłał list elektroniczny w imieniu producenta samochodów do innych menedżerów. Pytał, jak właściwie przygotować kontrakt w sprawie uruchomienia badań, aby nikt nie był odpowiedzialny za możliwe konsekwencje.

Volkswagen przeprosił za eksperymenty na zwierzętach, ale niektóre media donoszą, że ludzie również brali udział w tych badaniach. Na uniwersytecie w Aachen przez dwadzieścia godzin dwudziestu pięciu ludzi wdychało szkodliwe spaliny. EUGT zauważyło, że nie było żadnych negatywnych skutków tych doświadczeń. VW obiecał wyjaśnić to, co się stało.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Money.cnn.com, Nytimes.com, Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o