Vivienne Westwood zamyka się w klatce dla Assange’a

Opublikowano: 22.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 730

Przed Old Bailey, londyńską siedzibą sądu, który we wrześniu ma zdecydować o ekstradycji do Stanów Zjednoczonych australijskiego dziennikarza i wydawcy Juliana Assange’a pojawiła się olbrzymia klatka dla kanarka. W środku siedziała ubrana na żółto 80-letnia Vivienne Westwood, „enfant terrible” światowego stylizmu, angielska projektantka mody, wsławiona m.in. „niegrzecznym” stylem punk. „Jestem Julianem Assangem” – krzyczała.

Podczas happeningu, w klatce zawieszonej nad ulicą, wyjaśniała głośno zbiegającej się publiczności: „Jestem kanarkiem w klatce. Jeśli umrę w kopalni węgla z powodu trującego gazu, to znaczy, że wszyscy górnicy muszą się ratować”. „Lecz jestem już na poły zatruty rządową korupcją. Ciągle śpiewam, ale 7 miliardów ludzi nie wie, co się dzieje” – informowała. Metafora kanarka ostrzegającego górników przed katastrofą wydała się niektórym dziennikarzom przestarzała, ale wywołała żywe zainteresowanie na ulicy.

„Bitwa prawna o Assange’a jest najważniejszą sprawą naszych czasów, jeśli chodzi o wolność słowa” – mówiła Westwood dla DailyMail – „To się może zdarzyć każdemu dziennikarzowi, a przecież to żadna zbrodnia publikować prawdę.” Rzeczywiście Amerykanie nie kwestionują zbrodni swej armii, które ujawnił Assange, lecz sam fakt informowania o nich. W USA grozi mu dożywocie lub nawet śmierć.

Julian Assange, prześladowany przez Stany Zjednoczone już od dziesięciolecia, jest dziennikarskim „sygnalistą”, który uważa, że zbrodnie wojenne i przeciw ludzkości powinny być znane publicznie, by ludzie mogli jaśniej dokonywać politycznych wyborów w ramach demokracji. To stanowisko podzielają niemal wszystkie międzynarodowe organizacje dziennikarskie, jak i obrony praw człowieka na świecie.

W Anglii środowiska konserwatywne nie przepadają za Vivienne Westwood, gdyż opowiada się za niepodległością Szkocji.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JP 23.07.2020 09:12

    [Benjamin Fulford] Światowe agencje wywiadowcze uważają, że żyjemy w matrixie kontrolowanym przez sztuczną inteligencję.

    https://meditation539.com/2020/07/23/benjamin-fulford-swiatowe-agencje-wywiadowcze-uwazaja-ze-zyjemy-w-matrixie-kontrolowanym-przez-sztuczna-inteligencje/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.