Venexit

Opublikowano: 09.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1162

Rada regionu Wenecja Euganejska uznała naród wenecki za mniejszość etniczną i zaproponowała referendum ws. specjalnej autonomii. Dokument został uchwalony na wniosek separatystycznej Ligii Północnej oraz centroprawicy. Czy po Brexit czeka nas zatem wyjście Wenecji z Unii Europejskiej?

Niestety nie można takiego scenariusza wykluczyć ponieważ partie populistyczne zyskują poparcie w całej Europie. Najnowsze pomysły rady regionalnej w Wenecji zawierają takie zmiany jak np. obowiązek posiadania “świadectwa weneckości” przez urzędników, egzaminy z języka weneckiego, czy też wprowadzenie języka weneckiego jako języka urzędowego. Większość budzących obawy propozycji prawnych w najmniejszym stopniu nie dotyka najważniejszego problemu regionu, czyli gospodarki.

Podstawową przyczyną rodzących się tendencji separatystycznych i nacjonalistycznych są coraz gorsze warunki gospodarcze. Te z kolei są wynikiem rosnących roszczeń socjalnych oraz nadmiernego opodatkowania klasy średniej i przedsiębiorców. Wenecja, jak również całe Włochy, już dawno wpadły w pułapkę, z której jedynym wyjściem jest jedynie obcięcie świadczeń socjalnych do minimum i uwolnienie gospodarki. To natomiast budzi sprzeciw demokratycznego społeczeństwa, które decyduje się zjeść własny ogon zamiast zgodzić się na urynkowienie gospodarki.

Brzmi znajomo?

Autorstwo: Jarosław Narymunt Rożyński
Strona autora: Prezydent.org.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.