Używając Zoomu pozwalasz wykorzystać swą twarz, głos i rozmowy

Opublikowano: 07.08.2023 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2858

Warunki korzystania z usługi Zoom wymagają obecnie zezwolenie sztucznej inteligencji na użycie WSZYSTKICH danych — dźwięku, głosu, rozpoznawania twarzy, treści prywatnych rozmów — bezwarunkowo i nieodwołalnie, bez możliwości rezygnacji.

Zoom Video Communications Inc. niedawno zaktualizowała swoje warunki świadczenia usług. W szczegółowej analizie nowo zaktualizowanych warunków, dwie sekcje – 10.2 i 10.4 – wyróżniają się szeroko zakrojonymi konsekwencjami dla tego, w jaki sposób Zoom może wykorzystywać dane użytkownika. Te sekcje określają prawa Zoom do kompilowania i wykorzystywania „danych generowanych przez usługi”, czyli wszelkich danych telemetrycznych, danych dotyczących użytkowania produktów, danych diagnostycznych i podobnych treści lub danych, które Zoom gromadzi w związku z korzystaniem przez użytkowników z ich oprogramowania.

Zaktualizowana polityka Zoom stanowi, że wszelkie prawa do danych generowanych przez usługę zachowuje wyłącznie Zoom. Obejmuje to prawa Zoom do modyfikowania, rozpowszechniania, przetwarzania, udostępniania, utrzymywania i przechowywania takich danych „w dowolnym celu, w zakresie i w sposób dozwolony przez obowiązujące prawo”.

Alarm budzi jednoznaczna wzmianka o prawie firmy do wykorzystywania tych danych do uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, w tym do trenowania i dostrajania algorytmów i modeli. To skutecznie pozwala Zoomowi trenować sztuczną inteligencję w zakresie treści klientów bez zapewniania opcji rezygnacji, co może wywołać poważną debatę na temat prywatności i zgody użytkownika.

Ponadto zgodnie z sekcją 10.4 zaktualizowanych warunków, Zoom zapewnił sobie „wieczystą, ogólnoświatową, niewyłączną, bezpłatną, podlegającą podlicencjonowaniu i odsprzedaży licencji” na redystrybucję, publikowanie, uzyskiwanie dostępu, używanie, przechowywanie, przesyłanie, przeglądanie, ujawnianie, gromadzenie, modyfikowanie, powielanie, udostępnianie, wykorzystywanie, kopiowanie, rozpowszechnianie, tłumaczenie, transkrybowanie, tworzenie prac pochodnych i przetwarzanie treści klienta.

Zoom nie skomentował jeszcze aktualizacji i potencjalnych obaw związanych z tymi zmianami.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Kazma 07.08.2023 17:39

    A co to jest ten Zoom?…

  2. emigrant001 07.08.2023 18:49

    Póki nie ma obowiązku korzystania z Zoom, nie ma problemu:)

  3. pikpok 07.08.2023 19:16

    Kazma, zoom to takie coś dla zamydlenia oczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.