Użyli manekina, by pokazać tłok w szpitalu na OIOM-ie

Opublikowano: 12.10.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 9965

Kanadyjska telewizja CBC użyła manekina zamiast pacjenta, aby pokazać zatłoczony oddział OIOM. Czy oszustwo się wydało, bo zapomniano rozmazać mu twarz?

CBC została przyłapana na używaniu atrapy zamiast rzeczywistego pacjenta w materiale rzekomo dokumentującym „wzrost liczby pacjentów na oddziałach intensywnej terapii w szpitalach w Edmonton”. W programie można zobaczyć manekina w pełnym szpitalnym ubraniu, w łóżku na OIOM-ie, podłączonego do respiratora LIFEPAK.

Jak wskazuje Ezra Levant z „Rebel News”, nie wiadomo, kto starannie zaaranżował tę scenę — „państwowy nadawca czy ministerstwo zdrowia”.

Podczas gdy przepisy dotyczące prywatności zabraniają stacjom pokazywania twarzy pacjentów bez ich zgody, to fakt, że CBC nie znalazło ani jednego pacjenta, który chciałby wypowiedzieć się na temat tragicznych warunków w szpitalach Alberty, jest zastanawiający.

Ponieważ twarze pacjentów są często zamazywane, sztuczka ta rodzi pytanie: „Ile razy CBC oszukiwało opinię publiczną za pomocą manekina?”.

Co więcej, skoro szpitale są tak przeciążone, to powstaje pytanie – skąd mają dodatkowe łóżka i aparaturę dla manekinów na OIOM-ie i jak znajdują czas na tworzenie tak wyszukanych aranżacji?

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Rebel News
Źródło: Goniec.net

Uzupełnienie

Telewizja CBC przeprosiła za to wideo pisząc, że to tylko pomyłka – film dołączono do reportażu o przeciążeniu szpitali „w celach ilustracyjnych” i zapomniano poprawnie opisać. Faktem jest, że wprowadzono widzów w błąd – i pytanie: celowo czy niechcący? Więcej informacji o fejku TV CBC znajdziecie TUTAJ.


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 12.10.2021 11:01

  Wiadomo ze pandemia Miala wprowadzic nowy lad by ratowac ziemie, robaki zamiast zwierzat 0 smaku 0 co2 ale tania produkcja robali = mega zysk.
  samochody elektryczne z zywotnoscia 10 lat mega zysk dla koncernow , bieda dla szarakow ale sie nie udalo miala byc gorsza pandemia wiecej smierci ale zdecydowano sie na podniesienie can surowcow tak szarakow w biede wpedza w kazdym scenariuszu zyskuja najbogatsi I to oni kreuja te wszystkie scenariusze, by ratowac planete wpedzajac bydlo w biede pozbiawiajac ich praw decydowania a przy tym powiekszajac swoje majatki bo tego pragna wiecej pieniedzy I wladzy.

 2. AstroCris 12.10.2021 11:03

  To mi sie skojarzyło z ‘atakiem chemicznym’ w Syrii sprzed kilku lat. Tam też podkładali manekiny do scen.

 3. MasaKalambura 13.10.2021 07:34

  @astro Jednak w Syrii do ataków chemicznych doszło.

 4. Admin WM 18.10.2021 13:57

  Telewizja CBC przeprosiła za to wideo pisząc, że to tylko pomyłka – film dołączono do reportażu o przeciążeniu szpitali „w celach ilustracyjnych” i zapomniano poprawnie opisać. Faktem jest, że wprowadzono widzów w błąd – i pytanie: celowo czy niechcący?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.