Użyją technologii jądrowych do badania odległego kosmosu

Opublikowano: 15.03.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Chiny mogą użyć technologii jądrowych do badania odległego kosmosu, powiedział wicedyrektor Zarządu ds. Energetyki Atomowej Chin Wang Yiren.

Według jego słów — jak informuje agencja Xinhua — Chiny prowadzą obecnie fundamentalne badania w zakresie zastosowania technologii atomowych w badaniu odległego kosmosu. Według Wanga Yirena, badać położone daleko od Ziemi ciała niebieskie, takie jak Jowisz lub Mars, za pomocą sond na energii słonecznej będzie dość trudno.

Zauważył, że rozsądniejsze byłoby zastosowanie silników jądrowych.

Wcześniej informowano, że Chiny wyślą swoją pierwszą sondę na Marsa w lipcu lub sierpniu 2020 roku. Wcześniej pracownik naukowy Chińskiej Akademii Nauk Ji Jianghui powiedział, że Chiny planują po realizacji pierwszej misji marsjańskiej dokonać lądowania sondy na powierzchni asteroidy 1996 FG3 w celu pobrania próbek gruntu, a także dokonać lotu wokół asteroidy Apophis. Ponadto wicedyrektor Narodowego Kosmicznego Zarządu Chin Wu Yanhua wcześniej potwierdził plany Chin w zakresie wysłania sondy w celu badań systemu planety Jowisz i asteroid wokół niej, o czym informowano w „Białej Księdze” Chin na temat badań kosmicznych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tom
Użytkownik
Tom

Artykuł napisany przez osobę, która szuka na siłę sensacji, lub po prostu nie zna się na temacie. Nie żadne silniki jądrowe, tylko źródła prądu, pewnie takie https://pl.wikipedia.org/wiki/Radioizotopowy_generator_termoelektryczny . NASA stosuje atomowe źródła prądu do sond już od kilkudziesięciu lat. Łazik Curiosity, który jeździ po Marsie też ma taki.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ