Liczba wyświetleń: 770
Chiny mogą użyć technologii jądrowych do badania odległego kosmosu, powiedział wicedyrektor Zarządu ds. Energetyki Atomowej Chin Wang Yiren.
Według jego słów — jak informuje agencja Xinhua — Chiny prowadzą obecnie fundamentalne badania w zakresie zastosowania technologii atomowych w badaniu odległego kosmosu. Według Wanga Yirena, badać położone daleko od Ziemi ciała niebieskie, takie jak Jowisz lub Mars, za pomocą sond na energii słonecznej będzie dość trudno.
Zauważył, że rozsądniejsze byłoby zastosowanie silników jądrowych.
Wcześniej informowano, że Chiny wyślą swoją pierwszą sondę na Marsa w lipcu lub sierpniu 2020 roku. Wcześniej pracownik naukowy Chińskiej Akademii Nauk Ji Jianghui powiedział, że Chiny planują po realizacji pierwszej misji marsjańskiej dokonać lądowania sondy na powierzchni asteroidy 1996 FG3 w celu pobrania próbek gruntu, a także dokonać lotu wokół asteroidy Apophis. Ponadto wicedyrektor Narodowego Kosmicznego Zarządu Chin Wu Yanhua wcześniej potwierdził plany Chin w zakresie wysłania sondy w celu badań systemu planety Jowisz i asteroid wokół niej, o czym informowano w „Białej Księdze” Chin na temat badań kosmicznych.
Źródło: pl.SputnikNews.com
Artykuł napisany przez osobę, która szuka na siłę sensacji, lub po prostu nie zna się na temacie. Nie żadne silniki jądrowe, tylko źródła prądu, pewnie takie https://pl.wikipedia.org/wiki/Radioizotopowy_generator_termoelektryczny . NASA stosuje atomowe źródła prądu do sond już od kilkudziesięciu lat. Łazik Curiosity, który jeździ po Marsie też ma taki.