Uzurpatorka Jeanine Áñez aresztowana w Boliwii

Opublikowano: 14.03.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1406

Minister spraw wewnętrznych Boliwii ogłosił, że aresztowano byłą tzw. tymczasową prezydent Boliwii. Zarzuty są poważne.

Prokuratura boliwijska wcześniej już ogłaszała, że wydano nakaz aresztowania Jeanine Áñez pod zarzutami terroryzmu, spisku i zdradzie. Poza była senatorką nakaz aresztowania wydano na dziewięciu byłych urzędników prawicowej uzurpatorskiej władzy.

„Ogłaszam wszystkim Boliwijczykom, że pani Jeanine Áñez jest już zatrzymana i obecnie znajduje się w rękach policji”, powiedział na konferencji prasowej Eduardo del Castillo, minister spraw wewnętrznych Boliwii.

To kolejna część porządkowania Bolwii po prawicowym reżimie, który doprowadził byłego prezydenta Evo Moralesa do ucieczki z kraju, postawił na czele władz Jeanine Áñez, przy okazji naruszając obowiązujące przepisy i przelał krew protestujących przeciwko temu Boliwijczyków. Przypomnijmy, że podczas zamieszek zginęło ponad 26 osób, wielu zatrzymanych poddanych zostało torturom. Jeanine Áñez została poparta przez m.in. USA i Rosję.

Zatrzymana była senatorka oczywiście ogłosiła się niewinną ofiarą reżimu nowo wybranego prezydenta Luisa Arce i uznała, że jest to „powrót do dyktatury” i „prześladowania polityczne”.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.