Uzbroić nauczycieli!

Opublikowano: 24.02.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Co zdaniem Donalda Trumpa najlepiej zrobić, by w USA nie dochodziło już do masakr w szkołach z użyciem broni palnej? Wprowadzić do szkół więcej broni palnej. Trump oznajmił, że jego administracja może właściwie od ręki wyłożyć fundusze na wyszkolenie nawet miliona uzbrojonych nauczycieli.

Założenia swojej „genialnej” koncepcji prezydent wyłożył oczywiście na Twitterze. – Historia pokazuje, że strzelanina w szkole trwa przeciętnie trzy minuty. Policja czy inne siły reagujące w pierwszej kolejności potrzebują na dotarcie na miejsce zbrodni od 5 do 8 minut. Świetnie wyszkoleni, obeznani z bronią nauczyciele/trenerzy rozwiązaliby problem natychmiast, zanim policja przyjedzie – napisał Trump.

W kolejnym wpisie Trump przekonuje, że niezrównoważony umysłowo człowiek, szykujący masakrę z bronią palną, nigdy nie wkroczy do szkoły, w której zastanie uzbrojonych, gotowych do natychmiastowego strzelania nauczycieli. – Musimy działać ofensywnie, sama defensywa nic nie da! – konkluduje prezydent USA.

Związki zawodowe nauczycieli od wczoraj reagują na cały pomysł niedowierzaniem. Bez powodzenia starają się również tłumaczyć, że pedagodzy mają inne zadania. – Nasza praca, nasze umiejętności koncentrują się na nauczaniu, wychowywaniu, wspieraniu uczniów, motywowaniu ich i inspirowaniu – powiedziała wczoraj szefowa Bostońskiego Związku Nauczycieli Jessica Tang. Ostre słowa krytyki popłynęły również ze strony Amerykańskiej Federacji Nauczycieli. O zapobieganie masakrom i bardziej restrykcyjny obrót bronią, nie o dodatkowe zbrojenia, apelowali rodzice ofiar ostatniej masakry w Portland i uczniowie, którzy w czasie jej trwania znajdowali się w budynku.

W czwartek Trump na kolejnym spotkaniu w Białym Domu niewzruszenie ciągnął jednak temat. Oznajmił, że chce wyszkolić i uzbroić określony procent nauczycieli, od 10 do nawet 40 proc., przede wszystkim byłych żołnierzy. Nauczyciele z ukrytymi pistoletami mieliby otrzymywać (to też liczba przykładowa) tysiąc dolarów dodatku do pensji. Zapytany o koszty takiej operacji Trump oznajmił, że nie stanowią one problemu i że szkoły muszą być chronione tak, jak banki.

Nauczyciele i inni użytkownicy mediów społecznościowych błyskawicznie wytknęli prezydentowi hipokryzję – jeszcze niedawno on sam w obraźliwy sposób wyrażał się o kompetencjach pedagogów, jego partia sugerowała i wdrażała cięcia wydatków na szkolnictwo, o podwyżkach dla nauczycieli w ogóle można zapomnieć, jednak kiedy w grę weszła broń palna i wpływy potężnego lobby strzeleckiego, nagle okazało się, że pieniądze dla szkół jednak są.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sowa84
Gość
sowa84

Bardzo dobrze powiedział. Dlaczego wszelkiej maści świry wybierają szkoły na miejsce strzelanin ? Ponieważ istnieje w USA zakaz wnoszenia broni do szkół ! Jeśli broń będą posiadali przeszkoleni nauczyciele to nikt nie odważy się wejść do szkoły z dubeltówką i łoić gdzie popadnie bo zginie.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

W Kanadzie jest podobna ilość sztuk broni na obywatela. Ciekawe ze tam do szkół wariaci z bronią nie wchodzą.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

@masa…..
Tu masz ciekawy dokument Moorea w którym roztrząsa temat dlaczego tylko w ‘’ kraju wolności ‘’ ludzie się wybijają na taką skale pomimo tego że w wielu krajach w tym i w wspomnianej przez ciebie kanadzie nie ma problemu z dostępem …

https://www.youtube.com/watch?v=owtwLB4r7YA

Youpidou
Użytkownik
Youpidou

@razowy
https://youtu.be/owtwLB4r7YA?t=1h17m10s
Ta dwójka młodych osób z Kanady ujęła jedną z puent filmu.
,,W Amerykańskiej telewizji zawsze mówią o morderstwach, strzelaninach, wrogości. Amerykanie wszystko rozwiązują walką – jeśli coś się dzieje w jakimś innym kraju to wysyłają swoich i się z nimi rozprawiają (…) “.

zarówno p. Manson od 42:40 ,, oglądamy telewizje, wiadomości (…) kampania strach i konsumpcja” – chociaż muzyka i teledysk jest jak scenariusz i animacja.

Amerykańskie produkcje filmowe oparte głównie na; wywyższaniu Ameryki; ratowania świata; superbohaterowie; jak wspaniałe życie jest Ameryka i jak łatwo jest tam zarobić nie mówiąc o oczywistym ,,i co powie biały dom/ czekamy na reakcje prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki”, a miedzy klatkami reklama śmieciowego żarcia, koli/pepsi.

Aż dziw, że film z 2002 ma w sobie refleksję dotyczące problemy dzisiejszego świata. Szkoda,że to problem liberalnych/konserwatywnych a nie społeczeństwa jakie tworzą dany kraj – poparcie i stołki $$ ważniejsze.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Mało tego, że uzbroić nauczycieli, to powinni też pozwolić nosić broń palną samym uczniom – oczywiście pełnoletnim, niekaranym i zdrowym psychicznie! Ale zdaje się, że środowiska nauczycielskie, pedagogiczne itp są w przeważającej części zarażone zlewaczeniem.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

@Youpidou
Wydaje mi się że wychowywanie narodu w strachu i nienawiści ( bo i strach do nienawiści prowadzi ) w tym konkretnym przypadku ma jeszcze jeden cel a mianowicie urobienie owieczek do popierania niekończących się wojen światowego milicjanta
W końcu jakim poje… trzeba być żeby sponsorować podatkami ubijanie ludzi ? przestraszonym nienawidzącym i przekonanym o swojej wyższości … nie bez kozery 90% filmów jest o byłym bezpieczniaku co to albo kogoś tam ratuje albo za coś się mści …