Utrzymanie uchodźców będzie kosztować ponad 10 mld zł

Opublikowano: 09.03.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1846

Według słów wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego, utrzymanie uchodźców z Ukrainy będzie kosztowało budżet państwa co najmniej 10 miliardów złotych. Taka kwota zostanie przeznaczona przy milionie osób na edukację, opiekę zdrowotną i zabezpieczenie społeczne. Nie możemy dodatkowo liczyć na zbyt wielkie środki z Unii Europejskiej.

Wiceszef polskiej dyplomacji w rozmowie ze stacją Polsat News stwierdził, że koszt utrzymania osób uciekających przed wojną na Ukrainie może wynieść kilka miliardów, a nawet 10 miliardów złotych. Należy podkreślić, że są to szacunki rządzących przy milionie uchodźców, podczas gdy do Polski może ich przybyć zza naszej wschodniej granicy nawet kilka milionów.

Jabłoński problemy z wyliczeniem dokładnych kwot zrzuca na brak wiedzy o długości trwania konfliktu, czy też właśnie o dokładnej liczbie ukraińskich obywateli, którzy mogą jeszcze przybyć do naszego kraju. Same koszty mają być zaś związane z zaoferowaniem Ukraińcom dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej i świadczeń społecznych.

Jednocześnie dyplomata nie ukrywa, że trudno będzie liczyć na pomoc ze strony Unii Europejskiej. Przeznaczy ona na kwestię ukraińską tylko pół miliarda euro. Pieniądze te trafią nie tylko do Polski, bo będą również przeznaczone bezpośrednio na projekty na samej Ukrainie.

Na podstawie: Bankier.pl, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. adambiernacki 09.03.2022 11:42

  A zatem jest to akt wojny przeciwko Polakom. No oczekuję po “władzach polskich”, że będą bronić POLAKÓW bo to ich psi obowiązek.

 2. replikant3d 09.03.2022 17:34

  No to się zawiedziesz..gdzie ty widzisz jakichś polaków u w władzy?!

 3. donkey 10.03.2022 09:24

  Panowie ja na nich mówię nierząd, bo tak jak nierządnica usługują każdemu czy to Niemcom czy Amerykanom lub Anglikom. Ale nawet to określnie może być obraźliwe dla nierządnicy, bo ona za swój czyn dostaje pieniądze, natomiast te głąby zdają się to robić za darmo, za poklepanie po plecach, uściśnięcie ręki.

  Mamy w Polsce antypolski rząd, który dyplomatycznie można nazwać rządem polskojęzycznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.