Utrudnienia w ewakuacji z Afganistanu do Polski

Opublikowano: 23.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1584

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się narada z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka.

W BBN zakończyła się narada na temat bieżącej sytuacji bezpieczeństwa m.in. dotyczącej Afganistanu z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego, kierownictwa MON, MSZ, KPRM, BBN, Sił Zbrojnych RP oraz służb specjalnych – poinformowała za pośrednictwem Twittera Kancelaria Prezydenta.

W opublikowanym na stronie BBN komunikacie poinformowano, że podczas narady omawiano kwestie, związane z bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym.
„Omówiono bieżącą sytuację bezpieczeństwa – w wymiarze wewnętrznym i międzynarodowym – oraz działania podejmowane przez poszczególne instytucje państwa” – przekazano w komunikacie.

Po spotkaniu szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył, że „sytuacja wokół lotniska w Kabulu jest coraz trudniejsza, ale akcja ewakuacyjna mimo utrudnień trwa”.

Sytuacja w Afganistanie zaostrzyła się w ciągu ostatnich tygodni po wejściu talibów do dużych miast. W niedzielę bojownicy ogłosili, że weszli do Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani oświadczył, że opuścił kraj, „aby zapobiec masakrze”. W nocy z 15 na 16 sierpnia rzecznik biura politycznego Talibanu Muhammed Nami ogłosił, że wojna w Afganistanie jest zakończona, a forma rządów wyjaśni się w najbliższym czasie.

Państwa zachodnie ewakuują z Afganistanu swoich pracowników dyplomatycznych, obywateli oraz osoby z nimi współpracujące. Do Polski przyleciał dziś szósty samolot z osobami ewakuowanymi z Kabulu. Na jego pokładzie było ok. 80 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.