Usuńcie swoje konta na „Facebooku”!

Opublikowano: 11.07.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 443

Steve Wozniak, amerykański inżynier i wynalazca, współzałożyciel firmy Apple, współpracownik Steve’a Jobsa, radzi wszystkim, by opuścili „Facebooka”. Jak to wyjaśnia? Jego zdaniem ten portal społecznościowy jest zagrożeniem dla prywatności każdego z użytkowników – podaje „TMZ”.

Wozniak powiedział w rozmowie z amerykańskim tabloidem „TMZ”, że na świecie jest wiele różnych ludzi, i dla niektórych z nich zalety „Facebooka” są ważniejsze niż utrata prywatności. Jego zdaniem trzeba znaleźć sposób, by nie korzystać z tego portalu.

Inna propozycja Wozniaka to wprowadzenie płatnej subskrypcji, która pozwoli ochronić informację prywatną. Wozniak przypuszcza, że media społecznościowe podsłuchują i podglądają rozmowy prywatne, mało tego, wysyłają cenne dane do reklamodawców.

Sam Wozniak usunął swoje konto z „Facebooka” w 2018 roku po aferze Cambridge Analytica.

W kwietniu pojawiły się informacje, że „Facebook” wykorzystywał dane użytkowników do zwalczania konkurentów i pomocy partnerom, donosi „NBC News”, powołując się na dokumenty otrzymane do dyspozycji.

Kanał uzyskał dostęp do czterech tysięcy dokumentów „wrzuconych” do sieci, w tym wiadomości e-mail, korespondencji w czatach internetowych, prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i zapisów wyników spotkań firmy Facebook. Podkreśla się, że za pomocą tych dokumentów można zrozumieć, w jaki sposób założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, wraz z dyrektorami i menedżerami firmy, wykorzystywali dane osobowe użytkowników sieci społecznościowych do wpływania na firmy partnerskie. Kanał telewizyjny precyzuje, że Facebook w niektórych przypadkach „nagradzał” firmę, dając jej dostęp do danych użytkowników. W innych przypadkach mógł odmówić dostępu do takich danych konkurencyjnym firmom lub konkurencyjnym aplikacjom.

„Facebook” z kolei zaprzecza, że dawał przywileje programistom i partnerom ze względu na ich wydatki na reklamę lub relacje z dyrektorami firmy. Podkreśla się, że „Facebook” nie został oskarżony o łamanie prawa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

No to rychło wczas pan Woźniak się obudził. Nie bardzo rozumię tylko co ma na myśli pisząc o płatnej subskrypcji. Zresztą nie po to Facebook został stworzony. Zarabianie to tylko miły dodatek powodujący, że rząd USA nie musi płacić rachunków za prąd a i z podatków coś skapnie ale czymże są te grosze w porównaniu z wiedzą jaką można posiąść za pomocą tego portalu a możliwość kreowania rzeczywistości – coś pięknego!

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ja nie rozumiem w czym leży problem żeby na przykład zrobić alternatywny 100% polski portal kontaktowo-dialogowy (czy jak to się utarło:społecznościowy) przez polskich pasjonatów, na polskich serwerach, niezależnie od mafijno-rządowo-korporacyjnych układów itp? Po co? Dla zaspokojenia intelektualnego albo nawet niższego popędu.

Cosmo
Użytkownik

Była już nasza klasa. Czemu umarła? Trzeba by zapytać ówczesnych jej bywalców. Główną jej “wadą” była orientacja na polskie podwórko i jeśli dobrze pamiętam organizacja jej kręciła się tylko wokół klas więc ktoś chętny spoza klasy nie miał jak się odnaleźć. Może gdyby kopiowali rozwiązania FB to jakoś by przetrwali.