Ustawa o komunikacji elektronicznej to totalna inwigilacja!

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1994

Konfederacja organizuje w całej Polsce konferencje prasowe pod biurami posłów PiS ws. ustawy prawo o komunikacji elektronicznej.

Na minionym posiedzeniu Sejm odrzucił wniosek Konfederacji o odrzucenie projektu ustawy o komunikacji elektronicznej w pierwszym czytaniu. Wraz z uzasadnieniem liczy prawie 3,5 tysiąca stron i waży 17 kilogramów. Sama ustawa ma 316 stron. Projekt budzi sprzeciw branży cyfrowej. Ustawa ma być dalej procedowana na następnym posiedzeniu Sejmu. Na razie większość mediów całkowicie milczy na ten temat.

Tymczasem działania mające na celu próbę zablokowania ustawy podejmuje Konfederacja. Politycy ugrupowania przekonują, że ustawa jest niekonstytucyjna i tak dalece ingerująca w prywatność użytkowników w sieci, że można już mówić o totalnej inwigilacji obywateli przez państwo.

Ponieważ w rezultacie cenzury profil Konfederacji został usunięty z „Facebooka”, informacja przekazywana jest na kontach posłów Konfederacji, a także za pośrednictwem innych platform społecznościowych, takich jak „Twitter”.

„Według zapisów tej ustawy Policja i osiem innych służb (Biuro Nadzoru Wewnętrznego, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa, ABW, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, CBA i Krajowa Administracja Skarbowa) ma uzyskać pełny wgląd, w czasie rzeczywistym, we wszystko, co przesyłają Polacy przez komunikatory internetowe i pocztę e-mail, a także do danych lokalizacyjnych we wszystkich smartfonach. PiS chce mieć nieograniczony wgląd we wszystko, co wysyłamy innym przez Internet” – czytamy na profilu prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego.

„W pierwszym czytaniu 13 stycznia ustawę poparli wszyscy posłowie PiS i Solidarnej Polski. Do dalszego procedowania tych przepisów może dojść już w tym tygodniu podczas posiedzenia Sejmu. Posłom obozu władzy przekazujemy dziś petycję, by głosowali zgodnie z interesem obywatelskim” – czytamy w oświadczeniu Konfederacji. „Wzywamy wszystkich parlamentarzystów PiS i Solidarnej Polski do wykazania się realnym patriotyzmem, do porzucenia planów objęcia narodu polskiego totalną inwigilacją i do głosowania PRZECIWKO tej skandalicznej ustawie!” – apeluje ugrupowanie.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Komzar 24.01.2023 16:03

    Skończy się tym, że wszyscy przeniosą swoje usługi gdzie indziej. Prawie nikt nie będzie posiadał poczty na polskim serwerze.
    Co do komunikatorów to większość transmisji jest kodowana i jak serwer nie jest w Polsce to nic nie zobaczą.
    Inne wyjście mają takie jak Chiny, zablokują wszystkie niepolskie serwisy. 🙂

  2. walter667 25.01.2023 03:26

    Do poprzednika – transmisja kodowana ? Żarty opowiadasz waćpan, bo koleżka mi nawet demonstrował na sprzęcie z pracy jak można zdekodować ten “https” czy kłódeczkę w czasie rzeczywistym. Takie rzeczy już były dostępne ok 8-10 lat temu. Sprawdzaliśmy nawet nasze rządowe strony tzn serwisy 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.