„Ustawa Magnickiego” obejmie cały świat

Opublikowano: 26.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Barack Obama podpisał w piątek dokument rozszerzający zakres działania ustawy pozwalającej nakładać sankcję i zamrażać środki bankowe osób, które według Waszyngtonu są zagrożeniem dla praw człowieka lub prowadzą działalność korupcyjną.

Administracja ustępującego prezydenta sprezentowała przydatne narzędzie represji Donaldowi Trumpowi. Nowy rezydent Białego Domu będzie mógł nakładać sankcje na każdą osobę na świecie, która jego zdaniem jest odpowiedzialna za „pozasądowe zabójstwa, tortury i inne szeroko zakrojone przypadki łamania praw człowieka wobec ludzi w dowolnym kraju”. Nowa władza w Waszyngtonie będzie zatem wyposażona w środki paraliżowania działań potencjalnych krytyków jej polityki. Stany Zjednoczone będą mogły również zamrażać aktywy, które znajdują się pod kontrolą instytucji, firm i banków zarejestrowanych w USA oraz odmawiać przyznania wizy osobom, które trafią na „czarną listę”. Nowe przepisy będą obowiązywać przez okres sześciu lat, lecz nałożone w tym czasie sankcję mają charakter bezterminowy, a jedyną osobą, która będzie mogła je odwołać jest prezydent USA.

Skąd pochodzi nazwa ustawy? Dokument, przyjęty 14 grudnia 2012 roku, został ochrzczony na część Siergieja Magnickiego, prawnika konserwatywnej i prawdopodobnie agenturalnej organizacji Hermitage Capital Management, która miała swoją siedzibę w Moskwie. Magnicki został oskarżony przez władze Federacji Rosyjskiej o machinacje finansowe i zmarł w moskiewskim więzieniu w 2009 roku. Cztery lata później sąd uznał go pośmiertnie winnym unikania płacenia podatków na sumę ponad 522 mln rubli (ponad 12,3 mln euro). Oprócz Magnickiego został skazany również dyrektor generalny Hermitage Capital Management, William Browder, który, jeśli zostanie ujęty kiedykolwiek przez rosyjskie władze, spędzi w więzieniu dziewięć lat. Amerykańskie media uczyniły ze zmarłego prawnika męczennika, który miał zginąć w wyniku obrażeń po pobiciu przez strażników. Strona rosyjska zaprzecza takiej wersji wypadków.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

sobie też zamrożą?

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Pycha i buta niejednego juz zgubiła, zatem i teraz nie bedzie wyjatku. Ich działania skutecznie zmuszaja inne państwa do szukania innych centr finansowych, a wiele chce takowe na swoich terytoriach pobudowac. Chiny przebieraja nózkami aby przejąć zniechecona przez jankesów do siebie klientelę, i w kontrolowanym przez siebie Hong Kongu juz sie do tego dawno zabrały. Teraz zapewne przyspiesza… Przyspiesza także zapewne prace nad stworzeniem alternatywnego, niezaleznego od wb, i usa systemów przepływy kapitału, i jankesi z popleczniami zostana za kilka latek, z ręka w nocniku…

polach
Użytkownik
polach

Usrael, szczela sobie w kolana cały czas :) świetnie;)

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

A ja myślałem, że zaczną od Nataniachu.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

‘’ (….)jego zdaniem jest odpowiedzialna za „pozasądowe zabójstwa, tortury i inne (…)’’
ten konkurs to chyba jest ustawiony pod tego mądrale z filipin …