Ustawa „antyterrorystyczna” użyta przeciw nacjonalistom

Opublikowano: 14.11.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2347

Dziennik „Rzeczpospolita” pisze o bezprecedensowym ataku, jaki służby specjalne pod dowództwem Mariusza Kamińskiego przeprowadziły na środowiska nacjonalistyczne, chcące uczcić niedzielne Święto Niepodległości. Represje polityczne dokonane przez neokonserwatywną władze były więc możliwe dzięki przepisom ustawy „antyterrorystycznej”, która pozwala między innymi na przetrzymywanie ludzi przez dwa tygodnie bez wyraźnych dowodów, a także na stosowanie szerokiej inwigilacji bez zgody sądu. Do całej szopki związanej z Marszem Niepodległości użyto również… językoznawców.

Gazeta przytaczając swoje źródła w rządzie Mateusza Morawieckiego pisze, iż minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński „wydał specjalną zgodę na wszelkie działania, które zablokują „działania niepożądane” z okazji rocznicy”. Same służby specjalne nie ukrywają, że do represji politycznych posłużyły im przepisy ustawy „antyterrorystycznej”, ponieważ znajdujące się w niej zapisy „pozwalają zatrzymać nawet na dwa tygodnie osoby podejrzewane o działania terrorystyczne lub ekstremistyczne bez formalnych dowodów”.

Ponadto Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego mogła stosować inwigilację na szeroką skalę, działając w tej kwestii bez zgody sądu. Taka działalność była możliwa głównie dzięki „skali i randze masowej imprezy o specjalnym charakterze”, która była porównywalna do piłkarskich Mistrzostw Europy w piłce nożnej czy też katolickich Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka.

W dalszej części tekstu „Rzeczpospolita” przytacza kłamliwe zarzuty ABW i policji, bredzących o rzekomym znalezieniu „materiałów faszystowskich” wśród osób represjonowanych przed Marszem Niepodległości. Wczoraj podobnymi informacjami chwaliła się pomorska policja – na załączonych zdjęciach widać było jednak wyraźnie, iż „treści faszystowskich” dopatrywano się we wlepkach… krytykujących środowiska homoseksualne i zawierających napisy „Śmierć Wrogom Ojczyzny”, które widnieją też na mundurach jednostek specjalnych.

Policja przyznaje dodatkowo, że na trasie przemarszu ulokowanych było pięć tysięcy policjantów „w mundurach i po cywilnemu” – czyli poza miejscem pikiety Obywateli RP rozlokowano niemal samych tajniaków. To jednak standardowa zagrywka każdej „demokratycznej” władzy, tymczasem teraz służby sięgnęły po nowe rozwiązanie, jakim było wykorzystanie… językoznawców. Poprzez monitoring mieli oni bowiem analizować treść noszonych banerów, aby „w momencie trwania marszu nie stwierdzili naruszeń praw”.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kopydlok 14.11.2018 10:30

    I oto mamy nowy zamordyzm. I albo zdusimy go w zarodku teraz, albo będzie za późno.

  2. polach 14.11.2018 22:44

    Nowy czy stary, to bez różnicy, najgorsze w tym to że to prawda, i ciężko rozbitemu społeczeństwu będzie ten fakt zmienić…choć widać pierwsze jaskółki że to się zmienia, a społeczeństwo się skonsoliduje przeciw temu co jest, jak do tego dorośnie, zanim zdążą nas wszystkich wyłapać i to rękami ogłupionych Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.