Usiłują „zagłodzić finansowo” stację radiową

Opublikowano: 08.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1293

Konserwatywna stacja radiowa CHOI 98.1 Radio X w Quebec City zapewnia, że nie ugnie się pod presją po tym jak stała się obiektem wezwań do bojkotu z powodu „bagatelizowania zagrożenia COVID-19”, i udzielenia platformy dla „wypowiedzi zwolenników teorii spiskowych”. Właściciel stacji, RNC Media, oświadczył że zarzuty te nie mają sensu, a krytyka pochodzi od cenzorów.

Miasto Quebec City ogłosiło, że nie będzie już reklamować się w Radio X, a wielu innych reklamodawców również opuściło stację. „Jesteśmy świadkami wendety ze strony tych, którzy od dawna chcieli, aby CHOI zostało ocenzurowane i zniknęło z życia publicznego” – skomentował prezes RNC Media Robert Ranger w oświadczeniu. „Nie możemy stać bezczynnie i zaakceptować oskarżeń jakobyśmy byli bezpośrednio lub pośrednio związani z ruchami konspiracyjnymi lub jakimkolwiek innym ruchem, który jest sprzeczny z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego. Te oskarżenia nie są oparte na faktach ani na oświadczeniach prowadzących programy”.

Kontrowersje zaczęły się, w momencie, gdy Radio X odmówiło emisji rządowej reklamy, którą uznało za „obrazę inteligencji naszych słuchaczy”. Program został również oskarżony o stworzenie platformy dla zwolenników teorii spiskowych, chociaż Radio X utrzymuje, że segment stanowił tylko niewielką część regularnego programu.

Według Rangera stacja odtworzyła już 7435 rządowych reklam dotyczących zdrowia publicznego w ciągu ostatnich 28 tygodni, co daje w sumie około 37 reklam dziennie.

Stacja podkreśliła również inne działania mające na celu edukację opinii publicznej, w tym nadawanie na żywo konferencji prasowych rządu, tworzenie infografik na podstawie danych dotyczących zdrowia publicznego oraz wykorzystywanie osobistości radiowych do promowania środków zapobiegania koronawirusowi. „Właściwy dostęp do dokładnych informacji i różnorodnych opinii wśród ludności zawsze był sprawą najwyższej wagi, a szczególnie podczas tej pandemii, która teraz uderza w Quebec. Media mają do odegrania główną rolę w zapewnianiu szybkiego rozpowszechniania informacji. CHOI Radio X traktuje te obowiązki poważnie”- zapewnił Ranger.

Rozgłośnia słynie z tego, że stanowi platformę dla konserwatywnych i libertariańskich opinii.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o