USArmy zaprezentuje prototypowy strój bojowy TALOS

Opublikowano: 31.05.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 180

Amerykańska armia już w najbliższej przyszłości będzie posiadać zaawansowany kostium TALOS (Tactical Assault Light Operator Suit), nazywany często zbroją “Iron Mana”. Dzięki niej, żołnierze będą posiadać nadludzką siłę oraz kompletną ochronę przed pociskami. Pierwsze bojowe zastosowanie planuje się na następne lata, gdy wynalazek będzie sprawdzony i w pełni rozwinięty.

Kostium bojowy TALOS to egzoszkielet, który zwiększy naturalne zdolności człowieka na polu walki. Dzięki niemu, żołnierz będzie w stanie unieść ładunek o sporej masie bez żadnego wysiłku. Strój będzie zawierał komputer pokładowy, antenę komunikacyjną, wyświetlacz HUD (Head-Up Display), noktowizor, klimatyzację, tlen, technologię monitorującą stan zdrowia użytkownika oraz zapobiegającą krwawieniu.

TALOS będzie również posiadać technologię pozwalającą użytkownikowi wykorzystać myśli poznawcze i otoczenie do wyświetlania spersonalizowanych informacji. Żołnierz będzie mógł czuć się bezpieczny, ponieważ kostium ten będzie odporny na pociski i odłamki. Za kilka tygodni, amerykańskie wojsko zaprezentuje pierwszą wersję zbroi, która zostanie poddana testom zanim będzie można ją wykorzystać w warunkach bojowych.

Szef Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM) William McRaven twierdzi, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to TALOS po raz pierwszy pojawi się na polu bitwy już w drugiej połowie 2018 roku. W międzyczasie strój bojowy będzie testowany oraz poddawany dalszym ulepszeniom.

Autor: John Moll
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
obecny
Użytkownik
obecny

Gdzie by to przetestować? Hmmm… I… I… Ir… Ira…. a może dać euroentuzjastom…a może separatystom…