USA zwiększą obecność wojskową na Tajwanie

Opublikowano: 24.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1729

Stany Zjednoczone zwiększą w najbliższych miesiącach liczbę swego personelu wojskowego na Tajwanie z ok. 30 do 100-200 osób — poinformował 23 lutego amerykański dziennik „The Wall Street Journal”, powołując się na wysokie rangą źródła w administracji USA.

Według źródeł, wojsko amerykańskie będzie nadal bezpośrednio zaangażowane w szkolenie lokalnych sił zbrojnych. Szczególnie podkreślono, że Departament Obrony Stanów Zjednoczonych woli nie rozpowszechniać istotnych informacji, by nie prowokować Chin.

Dziennikarze zwracają uwagę, że nadchodzące zwiększenie sił amerykańskich na Tajwanie będzie największe od dziesięcioleci i zastanawiają się nad tym, dlaczego nastąpi akurat teraz. Według nich jest to prawdopodobnie związane z ostatnim zaostrzeniem stosunków chińsko-amerykańskich.

Należy zauważyć, że napięcia wokół Tajwanu rosną od ubiegłego roku i szczególnie nasiliły się w dniu 2 października, gdy wyspę z oficjalną wizytą odwiedziła przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi. Chiny postrzegają zacieśnienie relacji USA z Tajwanem jako prowokacje i ingerencję w wewnętrzne sprawy ChRL. Pekin, podobnie jak większość społeczeństwa międzynarodowego, uważa Tajwan za integralną część zjednoczonego państwa i wzywa obce kraje do przestrzegania polityki „jednych Chin”.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.