USA zniosły zakaz eksperymentów ze śmiercionośnymi wirusami

Opublikowano: 21.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 482

Instytut Narodowy Zdrowia USA poinformował o zniesieniu zakazu prowadzenia eksperymentów z organizmami chorobotwórczymi.

“Badanie jest ważne, bo pomoże nam w zidentyfikowaniu, zrozumieniu i rozwoju strategii i skutecznych środków profilaktyki przeciwko szybko ewoluującym organizmom chorobotwórczym stwarzającym zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa” — czytamy w oświadczeniu instytutu.

Badanie, w którego ramach odbywały się eksperymenty z mutacjami powodującymi nowe działanie, w tym z wirusami grypy, atypowego zapalenia płuc i wirusem MERS zostało wstrzymane przez amerykański rząd w 2014 roku. Zakaz został wprowadzony po szeregu incydentów z niewłaściwym traktowaniem potencjalnie niebezpiecznych organizmów chorobotwórczych w laboratoriach rządowych”.

Podkreśla się, że praca z trzema wirusami będzie kontynuowana, jeśli eksperci postanowią, że korzyści przewyższają ryzyko.

“Spoczywa na nas odpowiedzialność, by przekonać się, że badania związane z organizmami patogenicznymi są przeprowadzane odpowiedzialnie i że bierzemy pod uwagę potencjalne ryzyko dla bezpieczeństwa biologicznego i ochrony biologicznej związane z takim badaniem” — oznajmił dyrektor instytutu Francis Collins.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 21.12.2017 16:47

    Nowa broń biologiczna?

  2. polach 21.12.2017 23:27

    Ci co bawią się w “bogów” majstrując przy naturze, na pewno przejmowali się tym zakazem:)…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.