USA wzywają Amerykanów do opuszczenia KRLD

Opublikowano: 24.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 585

W związku z niedawną śmiercią amerykańskiego studenta Otto Warmbiera, Stany Zjednoczone wprowadzają zakaz podróżowania do Korei Północnej. Wygląda również na to, że trwają przygotowania do ewakuacji wszystkich Amerykanów z tego kraju.

Otto Warmbier został zatrzymany w styczniu 2016 roku w Pjongjangu. Policja przyłapała go na kradzieży plakatu propagandowego. Amerykański student został uznany za szpiega i skazano go na 15 lat ciężkich robót. Jednak już w czerwcu 2017 roku został uwolniony – Korea Północna podała, że robi to “ze względów humanitarnych”. Warmbier został odesłany do Stanów Zjednoczonych w stanie śpiączki i zmarł 19 czerwca, kilka dni po odzyskaniu wolności. Niektórzy amerykańscy politycy wręcz oskarżyli Kim Dzong Una o popełnienie morderstwa.

Śmierć studenta wpłynęła na decyzję o wprowadzeniu zakazu podróżowania do Korei Północnej, która wejdzie w życie 27 lipca, tj. w 64 rocznicę zakończenia wojny koreańskiej. Od tego dnia każdy Amerykanin, który zdecyduje się na wylot do tego państwa będzie miał unieważniony paszport przez rząd.

Co więcej Rowan Beard, współwłaściciel chińskiego biura podróży Young Pioneer Tours powiedział, że szwedzka ambasada w Pjongjangu, która realizuje tam sprawy konsularne USA, wzywa wszystkich amerykańskich turystów do natychmiastowego opuszczenia Korei Północnej. W związku z tym pojawiają się sugestie, że mogą to być przygotowania do rozpoczęcia wojny.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Zerohedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Light 24.07.2017 13:30

  Co to znaczy, że USA “zakazuje” swoim obywatelom podróży do Korei Północnej? Może co najwyżej odradzać (!) Kompletnie się tym ludziom w głowach poprzewracało…

 2. brzeszczot 24.07.2017 16:11

  I bardzo dobrze niech w końcu czerwone truchło się do końca rozłoży,po cholerę ten syf i obozy odwiedzać?

 3. Light 24.07.2017 23:14

  @brzeszczot
  Taki komentarz mógł napisać tylko skończony ignorant.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.