USA wznowiły import ropy z Rosji pomimo sankcji

Opublikowano: 12.01.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3037

Z danych amerykańskiej służby statystycznej wynika, że Stany Zjednoczone w październiku zakupiły od Federacji Rosyjskiej 36,8 tys. baryłek ropy za 2,7 mln dolarów. Stany Zjednoczone wznowiły import ropy z Rosji po raz pierwszy od 2022 roku.

W 2022 roku Stany Zjednoczone w ramach zaostrzania sankcji nałożyły zakaz importu ropy naftowej z Federacji Rosyjskiej. W listopadzie 2023 r. wolumen zakupów rosyjskiej ropy wyniósł 9,9 tys. baryłek. W tym samym czasie jedna baryłka kosztowała Stany Zjednoczone 74 dolary w październiku i 76 dolarów w listopadzie. To więcej niż „pułap cenowy”, który Waszyngton arbitralnie ustalił na rosyjską ropę, a który wynosił 60 dolarów za baryłkę.

Stany Zjednoczone nie pozwalały na zakup rosyjskiej ropy w celu uzupełnienia rezerw strategicznych. Według Karine Jean-Pierre, sekretarz Białego Domu, import ropy naftowej z Federacji Rosyjskiej jest nadal zakazany.

Tymczasem w nocy rozpoczął się atak Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych na Jemen. „Siły wojskowe USA i Wielkiej Brytanii, przy wsparciu Australii, Bahrajnu, Kanady i Holandii skutecznie przeprowadziły uderzenia w Jemenie na cele należące do rebeliantów huti” – przekazał w nocy z czwartku na piątek Joe Biden.

Wokół jest mnóstwo baz wojskowych USA, które mogą stać się obiektami kontrataków Jemenu — sojusznika Iranu. Wojna z Jemenem to de facto konsekwencja inwazji Izraela na Palestynę (Strefę Gazy) i wsparcia go przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię, oraz wsparcia Hamasu i Palestyńczyków przez rządzących Jemenem huti.

Jak ta wojna wpłynie na ceny ropy?

Autorstwo: Maria Czerw
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stanlley 12.01.2024 11:34

    Ale przecież USA cały czas brało ropę z Rosji… chyba że teraz oficjalnie się przyznają. A co z aferką że Pentagon zakupił bezpośrednio paliwo z Rosji, to jeszcze rosyjski tankowiec im dostarczył…

  2. LichoNiespi 12.01.2024 13:28

    No prosze jak mowi powyzszy artykul…USA wznowily import ropy z Rosji pomimo sankcji…….a te dupki z Warszawy dalej wychodzom przed szereg z szabelkom na czolgi w imie …umierania za obce interesy.

  3. Stanlley 12.01.2024 16:50

    @LichoNiespi bo to nie oni będą umierać i biedować. Oni mają gniazdka w bezpiecznych krajach, ich dzieci już w większości studiują na zachodnich uczelniach… Będą Zaleszczyki 2.0

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.