USA wskazały, kogo zabiją po Sulejmanim

Opublikowano: 26.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2552

Nazajutrz po wielkim szczycie światowym w Jerozolimie, który miał upamiętnić wyzwolenie obozu Auschwitz, Holokaust i promować „globalną walkę z antysemityzmem”, wznowili pogróżki względem Iranu, jako „najbardziej antysemickiego kraju świata”. Departament Stanu ogłosił, że USA dokonają zamachu na zastępcę zabitego na początku miesiąca gen. Ghasema Solejmaniego.

W czasie jerozolimskiego szczytu prezydent Izraela Reuven Rivlin, premier Benjamin Netanjahu i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence, powtarzali przed przywódcami innych krajów, jak wielkie zagrożenie dla izraelskiego reżimu kolonialnego stanowi Iran. Miałby on, niczym hitlerowskie Niemcy, dążyć do „nowego Holokaustu”, z powodu swego karygodnego antysemityzmu. Chodzi tu o nową, promowaną na szczycie definicję antysemityzmu, która obejmuje teraz krytykę władz izraelskich, a nierozważny Iran otwarcie pozwala sobie na taką krytykę.

Brian Cook, który w amerykańskim departamencie stanu zajmuje się „kwestią irańską”, nazajutrz po czwartkowym szczycie ogłosił, że Stany Zjednoczone mają zamiar zabić gen. Ismaela Ghaniego, który zastąpił w irańskim Korpusie Strażników Rewolucji zabitego przez Amerykanów gen. Solejmaniego, „antysemitę”, który walczył w Iraku i Syrii przeciw Al-Kaidzie i Państwu Islamskiemu. Cook zaznaczył, że po zabójstwie Solejmaniego „Iran rozumie teraz, że nie może zaatakować Ameryki”, lecz gdyby jednak tego nie rozumiał, zostanie „surowo ukarany”. Gen. Ghani będzie z góry uznany za „odpowiedzialnego za każde szkodzenie interesom amerykańskim w regionie”, co skazuje go na śmierć.

Podobny los czeka sam Iran, gdyż według Hooka, prezydent Trump ma zamiar dać „decydującą odpowiedź”, gdyby Irańczycy zechcieli jakkolwiek zaszkodzić Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom w regionie: Izraelowi i Arabii Saudyjskiej. W 2018 r. prezydent Trump pod wpływem premiera Netanjahu zerwał porozumienie atomowe z Iranem i nałożył nań bezprecedensowe sankcje gospodarcze, co stało się przyczyną obecnych napięć.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 26.01.2020 14:40

    No prosze…..kto tu jest agresywny????????

  2. polach 27.01.2020 12:08

    Robia co moga aby prowokowac Iran i idioci roboa to na oczach calego swiata i szczerze watpie aby udalo im sie wmowic wszystkim ze to Iran jest agresorem.Izrael widac jest po to aby go poswiecic i uwazam ze panstwo zydowskie przestanie istniec.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.