USA wprowadzi obowiązek zaszczepienia dla odwiedzających

Opublikowano: 21.09.2021 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3325

Poczynając od listopada większość dorosłych cudzoziemców będzie musiała zostać w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19, aby móc podróżować do Stanów Zjednoczonych, ogłosił w poniedziałek Biały Dom.

Wiadomość ta jest pierwszą wyraźną wskazówką ze strony administracji Bidena, że przygotowuje się do złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu nałożonych po raz pierwszy w marcu 2020 r., na początku pandemii. Szczegółów jednak brakuje.

Nie jest na przykład jasne, w jaki sposób nowa polityka wpłynie konkretnie na podróże na granicy lądowej kanadyjsko-amerykańskiej, gdzie osoby, które „nie są niezbędne”, są objęte zakazem jej przekraczania.

Innym palącym pytaniem jest to, czy Kanadyjczycy, którzy otrzymali szczepionkę Oxford-AstraZeneca, która nigdy nie została zatwierdzona do stosowania w USA, będą się kwalifikować jako w pełni zaszczepieni.

Biały Dom twierdzi, że nowe przepisy będą miały zastosowanie do podróży lotniczych i będą wymagać od pasażerów okazania dowodu szczepienia przed wejściem na pokład, a także negatywnego testu na COVID-19 nie starszego niż trzy dni.

Pod tym względem są one podobne do zasad, które Kanada zaczęła narzucać latem – początkowo na powracających Kanadyjczyków, potem dla obywateli USA i stałych mieszkańców, a wreszcie na wszystkich obcokrajowców.

Bardziej rygorystyczne testy i wymagania dotyczące kwarantanny zostaną również wprowadzone dla nieszczepionych podróżnych, gdy nowe przepisy wejdą w życie w listopadzie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.