USA tworzą nowy system manipulowania informacjami

Opublikowano: 20.03.2016 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 835

Prezydent Obama zdecydował się zastąpić „Centrum Strategicznej Komunikacji Antyterrorystycznej” utworzonym w 2011 r. „Centrum Globalnego Zaangażowania” („Global Engagement Center”). W tym celu podpisał 14 marca 2016 r. tajny dekret, ale jego kopia już krąży (patrz dokument poniżej).

Nowa instytucja będzie odpowiedzialna za walkę z werbunkiem prowadzonym przez grupy terrorystyczne. Będzie znajdować się zawsze pod nadzorem sekretarza stanu, a kierować nią będzie Michał D. Lumpkin. Będzie ona „zintegrowana”, czyli będzie znajdować się w gestii rady, w skład której wchodzą przedstawiciele różnych ministerstw i agencji wywiadu czy propagandy. Dysponować będzie rocznym budżetem w wysokości 20 mln dolarów. Środki te nie będą przeznaczane na „produkowanie” wiadomości, lecz na dyskretne dotowanie blogerów lub liderów opinii publicznej, których oddziaływanie uzna się za efektywne. GEC będzie działać wyłącznie za granicą.

Należy pamiętać, że Stany Zjednoczone uznają oficjalnie za „terrorystów” szereg grup wspomaganych przez nie nieoficjalnie, a także każdą grupę sprzeciwiającą się imperializmowi; oto powód, dla którego Centrum funkcjonuje przy ministerstwie spraw zagranicznych, będąc kierowanym przez wysokiego urzędnika ministerstwa obrony Michała D. Lumpkina, obecnego asystenta sekretarza obrony ds. operacji specjalnych i konfliktów o niskiej intensywności.

Tłumaczenie: Grzegorz Grabowski (polski.blog.ru)
Źródło: Voltairenet.org


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.