USA traktują ratowników z 11 września jak terrorystów

Opublikowano: 23.04.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 633

STANY ZJEDNOCZONE. Tysiące Amerykanów, którzy ryzykowali życie, by ratować innych podczas ataków 11 września 2001 roku, wkrótce zostanie umieszczonych na antyterrorystycznej liście obserwacyjnej FBI. Nie tylko dane osób, które jako pierwsze reagowały na atak, zostaną umieszczone w bazie rządowej, ale i one same będą uznawane za potencjalnych terrorystów. Wynika to z James Zadroga 9/11 Health & Compensation Act – ustawy o zdrowiu i zadośćuczynieniu 9/11, której nazwa pochodzi od nazwiska nowojorskiego policjanta, który zmarł w następstwie choroby spowodowanej atakiem. O sprawie doniósł “The Huffington Post” z 21 kwietnia.

Ratownicy z 11 września, którzy w wyniku tamtych wydarzeń cierpią na choroby układu oddechowego lub mają problemy ze zdrowiem psychicznym, nie będą leczeni. Poprawka została dodana do ustawy w maju 2010 roku, kiedy to w trakcie debaty zgłosił ją republikański parlamentarzysta z Florydy Cliff Stearns.

Instytucje medyczne o przekazaniu informacji o ratownikach do FBI dowiedzieli się z listu, jaki napisał dr John Howard, dyrektor Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracowników (National Institute for Occupational Safety and Health).

Jak donosi presstv.ir, Glen Kline, były dyrektor nowojorskiego pogotowia policyjnego tak skomentował nową regulację: “To jest absurd. To jest głupie.”

John Feal, były pracownik budowy, który stracił na Ground Zero pół stopy i przewodzi broniącej praw ratowników 11 września FealGood Foundation powiedział: “To jest w najlepszym razie komiczne, i sądzę, że to obraza dla każdego, kto pracował w miejscu zburzonego WTC i choruje i cierpi w wyniku 11 września.”

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. W. 23.04.2011 08:48

  Władze USA boją się, że ratownicy widzieli coś, co mogłoby podważyć oficjalną wersję wydarzeń. Dlatego będą monitorować co mówią i robią ratownicy, by w razie czego szybko “interweniować”. Kolejny element układanki potwierdzający, że to nie był zamach ale prowokacja.

 2. Dobrodziej 23.04.2011 11:11

  Dokładnie tak jak mówisz. Chcą zastraszyć osoby, które widziały to na własne oczy, by milczały o sprawach, które podważają oficjalną wersję.

 3. LeeFu 23.04.2011 12:31

  9-11 WAS AN INSIDE JOB ! . Prawda prawda

 4. Hassasin 23.04.2011 14:40

  taki szczególik ..po WTC 911 ..wprowadzono w telefonach komórkowych z aparatem fotograficznym , dzwięk przed zrobieniem zdjęcia ..takie głośne PIK…ochotnicy natrzaskali komórkami zdjęcia np : pieknych cięć , prawdopodobnie termitem , stali konstrukcyjnej , wspomnianych wież , na poziomie -1 ..czyli że samolot musiał pierdyknąć w piwnicy …taaa

 5. szperacz 24.04.2011 02:28

  Każdy kto podważa oficjalną wersję jeat uważany przez rządowych bandytów jako terrorysta i nie dotyczy to wyłacznie ratowników. USA zostały przejęte przez zbrodniarzy ale są oni bezkarni bo mają wszystkie najważniejsze instytucje w swoich rękach…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.